LONDRA: Schröderlerİngiltere’nin borsada işlem gören en büyük varlık yöneticisi, hisse senedi kararlarının bir kısmını destekleyeceğini söyledi. Amazon, Meta ve Google’ın Sahibi Alfabesi İşçi hakları ve dijital haklar ile ilgili.

Yaklaşık 730 milyar sterlin (905,64 milyar dolar) yöneten Schroders, şirketlerle yapılan görüşmelerin ardından bir tırmanma önlemi olarak konularda yönetime karşı oy kullanma niyetini açıkladığını söyledi.

Varlık yöneticileri arasında oylama planlarını ilan etmek için herhangi bir hareket hala nispeten nadir olsa da, iklim değişikliği gibi çevresel, sosyal ve yönetişim ile ilgili konularda değişimi hızlandırma çabalarının bir parçası olarak daha fazlası bunu yapmaya başlıyor.

Toplamda, Schroders, yıllık genel kurullarında üç şirket genelinde 11 karara karşı oy kullanacağını söyledi.

Para yöneticisi, Amazon ile olan ilişkisinin, özellikle personel ücretlerini ve sosyal yardımlarını, işçilerin sağlık ve esenliğini ve şirket içindeki işçi temsilini iyileştirmeye odaklanan işçi haklarını desteklemeye odaklandığını söyledi.

Meta ve Alfabe’de Schorders, sömürücü içerik, yanlış bilgi ve mahremiyetin yönetimi de dahil olmak üzere dijital haklara yaklaşımlarını iyileştirme lehinde oy kullanacağını söyledi.

Schroders Servet Yönetimi Sürdürülebilirlik Başkanı Kate Rogers, “Yatırım yaptığımız şirketlerin sorumlu bir şekilde hareket etmesini sağlamak için bize daha fazlasını yapmamız için baskı yapan müşterilerimiz için bu sorunların önemi artıyor” dedi.

“Alphabet ve Meta’daki yönetime karşı oy vererek, büyük teknoloji şirketlerinin zarardan kaçınmak ve platformlarındaki yanlış bilgilerle mücadele etmek için hareket etmesinin öneminin sinyalini veriyoruz. Amazon’da, çalışma koşulları ve tedavileri hakkında daha fazla açıklama talep ederek işçilerin yanındayız.”

Schroders, bunun hala dikkate alındığını ve şirketlerin Genel Kurullarında diğer gündem maddelerine karşı oy kullanacağını da sözlerine ekledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9