Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, Lagün Bulutsusu’nun bir fotoğrafıyla takipçilerini bir kez daha şaşkına çevirdi. Amerikan uzay ajansına göre, görüntünün merkezindeki devasa yıldız güneşten 200.000 kat daha parlak.

Deniz Kulağı Bulutsusu 4.000 ışıkyılı uzaklıkta yer almaktadır ve dürbünle parlak bir çekirdeğe sahip bir ışık lekesi olarak görülebilmektedir. NASA’ya göre, Bulutsunun görüntüsü, Hubble Teleskobu tarafından 28. yıl dönümünde çekildi.

Fotoğrafın ortasındaki Herschel 36 adlı dev yıldız, “kozmik anlamda hala genç, kabaca 1 milyon yaşında ve doğum öncesi materyal kozasını – hidrojen ve nitrojen gibi iyonize gazları – fırlatıyor”. yazının başlığı. Fotoğraftaki kırmızı renk hidrojeni, yeşil renk ise nitrojeni simgeliyor.

Fotoğrafı buradan görüntüleyin:

Görüntü iki günde 1,3 milyondan fazla beğeni aldı. Birkaç kullanıcı, “Woweeee” yazan ve ardından kalp gözlü bir emoji yazan Kanada Uzay Ajansı da dahil olmak üzere çarpıcı görüntüler hakkında yorumlar yayınladı.

NASA’ya göre Herschel 36, 40.000 derece Kelvin sıcaklıkla Güneşimizden 32 kat daha büyük. Güneş’in çapının yaklaşık dokuz katı olan yıldız, kütlesi nedeniyle beş milyon yıl daha yaşayacak. NASA’nın 79 yaşındaki gencin ölümünün bugün kırıldığı haberinin ardından Yunan besteci Vangelis’e verdiği haraç da göz kamaştırdı.

Uzay ajansı, Juno görevinin bir videosunu şu sözlerle paylaştı: “Bugün, kendi yıldızımızın hayatını onurlandırıyoruz. Vangelis, müzik ve uzayda sinerji bularak bazı görevlerimizin müziklerini yarattı.”

Klibi buradan izleyin:

Neredeyse dört dakikalık uçuş animasyonu videosunda Vangelis’in müzikleri ve Koji Kuramura, Gerald Eichstädt ve Mike Stetson’ın animasyonları yer aldı. Klip, Juno misyonunun geçen yıl 7 Haziran’da gerçekleşen 34. Jüpiter uçuşunu içeriyordu. Uçarak geçen video, bir “yıldız gemisi kaptanı”nın bakış açısından çekilmişti ve altı yüz binden fazla kez izlendi.

NASA’nın gönderileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

hepsini oku Son Haberler, Trend Haberleri, Kriket Haberleri, Bollywood Haberleri,
Hindistan Haberleri ve Eğlence Haberleri burada. Bizi takip edin Facebook, heyecan ve Instagram.genel-5