Google, güncellemesi yayınlıyor üretkenlik yazılımı çalışanların siber dolandırıcılıklara kurban gitmesini engellemesi gereken bir paket.

Yeni açıklandığı gibi Blog yazısıGoogle Chat kullanıcıları, kimlik avı sitelerine veya kötü amaçlı yazılım İndirilenler.

Google, yeni özelliğin hem mobil hem de web istemcilerinde kullanılabileceğini ve “kötü niyetli aktörlere karşı korunmaya” ve “verileri güvende tutmaya” yardımcı olacağını söylüyor.

Google Sohbet saldırıları

geçişten bu yana uzaktan çalışmaişletmeler, çalışanların artık kurumsal güvenlik çevresinin güvenliği içinde faaliyet göstermediği bir dizi yeni potansiyel saldırı vektörü hakkında endişelenmek zorunda kaldı.

Ayrıca birde şu var bol kanıt çalışanlara yönelik saldırıların hacminin pandeminin başlangıcından bu yana keskin bir şekilde arttığını önermek için.

En yaygın tehditlerden biri, siber suçluların insanları kandırmak amacıyla meşru bir üçüncü taraf gibi davrandığı bir tür sosyal mühendislik saldırısı olan kimlik avıdır. şifreler ve diğer hassas bilgiler.

Geleneksel olarak, kimlik avı saldırıları e-posta, ancak saldırganların karmaşık filtreleme sistemlerini atlamak için giderek daha yaratıcı olmaları gerekiyordu. Örneğin, bu haftanın başlarında, bilgisayar korsanlarının artık sahte sohbet robotları Google Formlar gibi kişisel verileri ve platformları çalmak da suistimal edilmiş kimlik avı kampanyalarını desteklemek için.

En son Google Çalışma Alanı güncelleme, şirketin e-postası için son yükseltmeler üzerine kuruludur ve Bulut depolama her ikisi de benzer uyarı başlığı işleviyle donatılmış hizmetlerdir. Google, özelliği mesajlaşma hizmetine genişleterek başka bir potansiyel saldırı vektörünü kapatmayı umuyor.

Yeni Google Sohbet özelliği önümüzdeki iki hafta içinde yürürlüğe girecek ve tüm Google hesabı sahiplerinin kullanımına sunulacak.genel-6