Oyun PC’nizi DDR5 RAM ile yükseltmek şu anda gereksiz gelebilir, ancak geleceğe doğru hareket ederken ışık hızındaki hızları yakında standart hale gelecektir. Bununla birlikte, harika performans ile daha yüksek sıcaklıklar geliyor ve artık resmi olarak fan soğutmalı bellek çubukları çağında yaşıyoruz (ve evet, RGB LED’leri var).

Geil resmi olarak başlattı Evo Vilk kiti DDR5 RAM ısı kalkanının köşelerinde iki ufacık minik fan şeklinde aktif soğutma özelliği. Üretici, kuşkusuz büyüleyici çözümünün, “gelenekselden yaklaşık %45 daha fazla termal dağılma sağlayarak” modüllerin çalışma sıcaklıklarını “ideal bir termal aralıkta” tutmaya yardımcı olduğunu söylüyor. [methods]”

Geil Evo V, DDR5 RAM’in 6.600 MHz’e varan hızlarla ne kadar hızlı olabileceğinin korkunç bir örneği gibi görünüyor, çift fanlı bir soğutma kurulumuna ihtiyaç duyması şaşırtıcı değil. Yapabilirsin bakmak ‘buzul beyazı’ renk temasıyla daha da havalı, ancak onu gri olarak da alabilirsiniz.

Kendinize biraz DDR5 RAM almaktan hoşlanıyorsanız, sisteminizin en iyi oyun anakartı ve Intel’in en iyi oyun CPU’larından birinin birleşimiyle donatıldığından emin olun.

AMD, Ryzen masaüstü işlemcilerinde henüz DDR5 RAM’i desteklemiyor, ancak Zen 4 CPU’lar bu yıl daha sonra geldiğinde tüm bunlar değişecek.oyun-2