Renault, yeni hidrojen pillerinin 2030 yılına kadar hazır olacağını iddia ediyor.

Renault, yeni hidrojen pillerinin 2030 yılına kadar hazır olacağını iddia ediyor.
resim: Renault

Fransız otomobil üreticisi Renault, hidrojenle çalışan bir bataryaya sahip Scénic modelinin potansiyel olarak çığır açan bir yeniden tasavvurunu tanıttı. Duyuru bir bölümün parçasıydı. ChangeNOW zirvesi bu gerçekleşti bugün Paris’te.

Şirketin Tasarımdan Sorumlu Başkan Yardımcısı Gilles Vidal, pilin aslında elektrik ve hidrojene çifte bağımlı olduğunu açıkladı. Hidrojen piller elektrikli araçlar için umut verici bir güç kaynağıdır. daha fazla enerji depolayabilir pilin kilogramı başına lityum iyon pillerden daha fazladır, ancak bu pilleri beslemek için hidrojeni elde etmek bir enerji yoğun süreç kendi içinde. Renault, pille ilgili diğer ayrıntılarda anneydi, ancak Twitter’da pilin aşağıdakiler kullanılarak şarj edilebileceğini açıkladı. HYVIA’lar hidrojen şarj istasyonları. Araba 2024’te piyasaya sürülecek olsa da şirket, pilin 2030’a kadar piyasada olmayacağını söylüyor. Renault CEO’su Luca de Meo, arabanın da %70 geri dönüştürülmüş malzemeden üretileceğini ve arabanın %95’inin geri dönüştürülebileceğini iddia ediyor. ömrünün sonunda geri dönüştürülür.

Araba, Renault’nun daha sürdürülebilir olma hedefinin sadece küçük bir parçası: 2040’a kadar Avrupa’da karbon nötrlüğü için çalışıyorlar. arabanın tam geri dönüşümü, ”diye açıkladı de Meo. Vidal, Renault’nun sürdürülebilirliğe olan bağlılıklarını, geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış koltuklar ve paspaslar ve atmosferden yakalanan karbonla boyanmış boya içeren Scénic Vision’ın yapımında zaten kullandığını açıkladı.

De Meo, “Geleceği inşa ettiğimize, sürdürülebilirlik ile karlılığı uzlaştırdığımıza kuvvetle inanıyorum” dedi.

Araba kulağa harika gelse de (ve doğrudan dışarı çekilmiş gibi görünüyor) Bıçak Sırtı), Bizinanacağımız zaman bak. Renault’nun hidrojen pil teknolojisinin kullanıma sunulmasına daha yıllar var, ancak eğer dışarı fırlarsa, enerji teknolojisi için oyunun kurallarını değiştiren bir uygulama olabilir.genel-7