Aktif pompa krikoları, Güney Belridge Petrol Sahası'ndaki yüzeye doğru petrol çekmek için basıncı arttırır.

Aktif pompa krikoları, Güney Belridge Petrol Sahası’ndaki yüzeye doğru petrol çekmek için basıncı arttırır.
Fotoğraf: ROBYN BECK/AFP (Getty Resimleri)

A yeni rapor itibaren İklim araştırma kuruluşu Oil Change International, ısınmayı öncekinden 2 santigrat dereceden daha az bir sıcaklıkta durduracaksak, mevcut kömür madenlerinden ve petrol ve gaz alanlarından çıkabilecek fosil yakıtların neredeyse yarısının dokunulmadan kalması gerektiğini buldu. endüstriyel seviyeler.

Oil Change International araştırmacıları, halihazırda geliştirilmiş petrol, gaz ve kömür projelerinin tahminlerini ve ne kadar karbon salacaklarını eklediler ve karbon bütçemizi aşmamak için bu fosil yakıtların %40’ının yerde kalması gerektiğini hesapladılar. Bu iş Uluslararası Enerji Ajansı’nın genişlemesine yardımcı olur raporbulunan dünya 1.5 derece içinde kalırsa yeni petrol ve gaz sahaları veya kömür madenleri geliştirilemeyeceği C ısınma.

Kelly Trout, “İşte bu noktada zaten çok fazla şey geliştirdiğimiz sonucuna varıyoruz.” ortak yazar çalışmanın ve Oil Change araştırma direktörü, Earther’a söyledi. “Politika yapıcılar, bu sınırın altında kalma konusunda daha yüksek bir kesinlik hedeflemek istiyorsa, aslında toprakta kalması gereken daha fazla fosil yakıt olması gerekecekti.”

Ancak, bunu söylemek yapmaktan daha kolay. Geçen hafta, tGuardian bildirdi petrol ve gaz endüstrisi olduğunu yatırıma hazırlanıyor kitlesel olarak fosil yakıt projelerinin sayısı gibi büyük şirketler Kabuk, şeritve BP Bu on yılın geri kalanında bu projelere günde 100 milyon doların üzerinde harcama yapacak. Kısa bir süre için iklim azaltmanın geleceği üzerine bahse giriyorlar.vadeli kar, gezegenin halihazırda 1.5 derecelik ısınmayı karşılama yolunda olmasına rağmen önümüzdeki dört yıl.

Çok şükür oldu biraz bebek doğru yönde adımlar. Geçen hafta, ABD İçişleri Bakanlığı bunu yapacağını duyurdu. üç açık deniz petrol ve gazını iptal et sondaj kiralama satışları—biri Alaska’da, ikisi Meksika Körfezi’nde. Bu, yalnızca atmosferimize karbon ve metan püskürtecek olan fosil yakıt projeleri için artık kullanılmayacak olan milyonlarca dönümlük kıyı suları demek. Ve geçen yıl COP26 sırasında Kosta Rika ve Danimarka açıkladı önderlik edeceklerdi durdurmayı amaçlayan bir ülkeler koalisyonu fosil yakıtların çıkarılması.

Çözüm olarak karbon tutumu sorulduğunda, Trout, bazı karbon yutak teknolojilerinin küçük alanlarda işe yaradığının ancak işe yaramadığına dikkat çekti. henüz ölçeklendi. Doğal sera gazı lavabolarımız, örneğin yağmur ormanları, ayrıca başlıyor karbon yaymak onu atmosferden emmek yerine, bu da bizi 1,5 derecelik ısınmadan alıkoymak için bir kaynak olarak daha az güvenilir hale getiriyor.

Trout, “Bunun çözümleri var… bu teknik bir sorun değil, siyasi bir sorun” dedim. “İnsanlar seçilmiş temsilcilerini harekete geçmeye ve fosil yakıt endüstrileriyle mücadele etmeye zorlayabilir.”genel-7