Snapchat uygulamasını gösteren bir cep telefonu tutan kişi.

Snapchat, esas olarak 1995 ve 2010 yılları arasında doğan Z kuşağı arasında popülerdir.
resim: Kirsty O’Connor (AP)

Pete Davidson ve Kim Kardashian ile karşılaştırılabilir oldukça garip bir eşleşmede, eBay ile ortak oldu Snapchat kullanıcılarının ilanlarını sosyal medya platformunda yayınlamasına izin vermek, iki şirket Perşembe günü açıkladı.

Snapchat’teki yeni bir özellik, kullanıcıların eBay listelerini anlık görüntülerine entegre ederek takipçileriyle paylaşmalarını sağlayacak. İşte nasıl çalışacak, paylaşmak istediğiniz listeyi seçerek eBay web sitesinde başlamanız gerekecek, ardından paylaş’ı tıklayarak şimdi bir Snapchat seçeneği açılacak. Yeni Snapchat seçeneği, uygulamanın kamerasını, öğenin bir resmini ve bir açıklamayı içeren otomatik bir eBay çıkartmasıyla açacak. İster diğer kullanıcılara gönderilen kişisel bir anlık görüntü olsun, isterse bir anlık hikayede yayınlanmış olsun, insanlar daha sonra web sitesindeki listeye yönlendirilmek için eBay etiketine tıklayabilirler.

Sosyal medya platformlarında e-ticaret, Instagram Marketplace, Facebook Marketplace ve TikTok’s ile büyüyen bir trend haline geldi. ortaklıklar sağlayan Shopify ve Square ile kullanıcılarının doğrudan uygulama üzerinden alışveriş yapmasını sağlar. Sosyal ticaret bekleniyor rake karda2021’de zaten 492 milyar dolar kazanmış olan ve 2025 yılına kadar küresel olarak yaklaşık üç katına çıkarak 1,2 trilyon dolara ulaşması bekleniyor., Accenture tarafından hazırlanan bir rapora göre.

Dolayısıyla eBay’in harekete geçmeye çalışması şaşırtıcı değil. Ancak Snapchat için çok yaşlı ve eBay için çok genç olduğunu hisseden biri olarak, bu yaklaşan girişimin uygun şekilde kullanılmasına izin verecek iki platform arasında başarılı bir örtüşme olup olmayacağını merak ediyorum. Snapchat öncelikli olarak Gen-Z kuşağı tarafından 15 yaşından küçük kullanıcılarla kullanılırken, eBay esas olarak bilgisayar, tarayıcı, dizüstü bilgisayar ve yazıcı ile elektronik ürünleri satmak için kullanılır. en çok satan ürünler İnternet sitesi. Ancak, eBay satıcılarının ürünlerini yeni bir hedef kitleye sergilemeleri için bazı ilginç fırsatlar yaratabilir, umalım ki işler…umm, tuhaflaşmaz.genel-7