Sony Bravia X80K akıllı TV dizisi Cuma günü Hindistan’da piyasaya sürüldü. Şirketin en yeni 4K akıllı TV serisi, 75 inç, 65 inç, 55 inç, 50 inç ve 43 inç boyutlarında beş ekran seçeneğiyle sunuluyor. Yeni teklifler HDR10, HLG ve Dolby Vision’ı destekliyor. Ses için Sony Bravia X80K modelleri, Dolby Audio, Dolby Atmos ve DTS Digital Surround destekli çift 10W hoparlör içerir. Google TV’de çalışır ve Google Asistan ve Alexa desteği ile birlikte gelir. TV, yerleşik Chromecast’in yanı sıra Apple AirPlay desteği içerir.

Hindistan’da Sony Bravia X80K Smart TV fiyatı

Hindistan’da Sony Bravia X80K akıllı TV’nin fiyatı Rs’den başlıyor. 55 inçlik model için 94.990 (KD-55X80K). Şirket, 43 inç (KD-43X80K), 50 inç (KD-550X80K), 65 inç (KD-65X80K) ve 75 inç (KD-75X80K) modelleri için fiyatlandırma ayrıntılarını henüz açıklamadı. 55 inçlik model şu anda mevcut Ülkede satın alınmak üzere ve yeni serinin kalan çeşitleri yakında Hindistan’daki tüm Sony Merkezlerinde, büyük elektronik mağazalarında ve e-ticaret portallarında satışa sunulacak.

Sony Bravia X80K Smart TV teknik özellikleri, özellikleri

Yeni piyasaya sürülen Sony Bravia X80K akıllı TV serisi, HDR10, Dolby Vision ve HLG formatlarını destekleyen 4K (3.840 x 2.160 piksel) LCD ekrana sahip beş ekran boyutunda mevcuttur. Şirketin Triluminos Pro ekranının, ekrandaki renkleri iyileştirdiği iddia ediliyor. Çerçeve siyah bir gölgeye sahiptir ve panel yenileme hızı 50Hz’dir.

Akıllı TV modelleri, Sony 4K HDR işlemci X1 tarafından desteklenmektedir. İşlemcinin, optimize edilmiş görüntüleme deneyimi sağlamak için görüntüyü çevreye uyarladığı söyleniyor. Sony Bravia X80K Smart TV modelleri, 16 GB dahili depolama ve çalıştırılabilir Google TV (Android TV tabanlı) içerir. Kullanıcılar, çok çeşitli desteklenen uygulamalarla Google Play mağazasına erişebilir.

Sony Bravia X80K akıllı TV modellerindeki ses, Dolby Audio, Dolby Atmos, DTS Digital Surround ve akustik otomatik kalibrasyon desteğine sahip iki adet 10W hoparlör tarafından işlenir. Televizyon modellerinde oyun için HDMI 2.1’de özel bir düşük gecikme modu bulunur.

Yeni serideki bağlantı seçenekleri arasında çift bantlı Wi-Fi, Bluetooth v4.2, dört HDMI bağlantı noktası, yerleşik Chromecast, bir ses jakı ve iki USB bağlantı noktası yer alıyor. Birlikte verilen uzaktan kumanda, sesli komutları destekler. Akıllı TV modellerinde, kullanıcıların içeriği sesli komutlarla eller serbest olarak kontrol etmelerini sağlayan yerleşik mikrofonlar bulunmaktadır. Akıllı TV modelleri, iPad ve iPhone gibi Apple cihazlarından içerik akışı sağlayan Apple AirPlay ve HomeKit’i de destekler.
genel-8