ABD Adalet Bakanlığı bu hafta, Güvenlik araştırmacılarını Bilgisayar Dolandırıcılığı ve Kötüye Kullanımı Yasası’nı (CFAA) ihlal edenlerden ücret almayacağını açıkça belirten bir politikayı revize ettiğini duyurdu.

Yeni kılavuz, güvenliği teşvik etmek için yapılan ve zarar verecek şekilde yürütülmeyen “iyi niyetli” güvenlik araştırmalarını kabul ediyor. DOJ, hemen yürürlüğe giren yeni politikanın 2014’teki önceki CFAA ücretlendirme politikasının yerini aldığını söyledi.

Başsavcı Yardımcısı Lisa O. Monaco, “Bilgisayar güvenliği araştırması, gelişmiş siber güvenliğin önemli bir itici gücüdür” dedi. yeni DOJ politikası. “Departman, hiçbir zaman iyi niyetli bilgisayar güvenliği araştırmalarını bir suç olarak kovuşturmakla ilgilenmedi ve bugünkü duyuru, ortak yarar için güvenlik açıklarını ortadan kaldıran iyi niyetli güvenlik araştırmacılarına açıklık sağlayarak siber güvenliği teşvik ediyor.”

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abonesiber-1