Coinbase kripto borsası, kripto politikaları etrafındaki araştırmalara adanmış bir düşünce kuruluşu oluşturdu. Yeni komite raporlarını genel Web3’te yayınlayacak. Coinbase’in politika direktörü Hermine Wong, organizasyonun şefliğini denetlemek ve hareket etmek üzere görevlendirildi. Wong, ABD hükümetiyle çalışma konusunda yılların deneyimine sahiptir. Daha önce Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda (SEC) Ekonomik ve Risk Analizi Bölümü’nde görev yaptı.

Coinbase’in araştırma kanadının adı ‘Coinbase Enstitüsü Danışma Kurulu’dur. ABD’nin Harvard, MIT, Duke ve John Hopkins üniversiteleri gibi önde gelen üniversitelerinin hukuk ve finans bölümleriyle ilgili akademisyenler bu komitede yer alacak.

Coinbase ayrıca, kripto benimsemelerini ve sanal varlıklarla ilgili genel kamuoyunu ölçen yıllık bir anket için Michigan Üniversitesi ile akademik bir ortaklık kurdu. Bulgular, ABD’deki kripto kabulüne dayanacak.

Artık birkaç ülke kripto sektörünü yasal çerçevelere bağlamaya çalışırken, dünya çapında kripto para sektörünü yönetmek için küresel olarak kabul edilebilir kurallar oluşturmayı amaçlayan birkaç grup oluşturuluyor.

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonu (IOSCO) başkanı Ashley Alder, Bitcoin gibi dijital para birimlerindeki patlamanın, COVID-19 ve iklim değişikliğinin yanı sıra yetkililerin şu anda odaklandığı üç ana alandan biri olduğunu söyledi.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), küresel vergi kurumlarına kripto ile ilgili verilerin birbirleri arasında nasıl paylaşılacağı konusunda talimat veren kurallar da hazırladı.

G20 ekonomilerinden düzenleyicileri, merkez bankalarını ve maliye bakanlığı yetkililerini bir araya getiren Finansal İstikrar Kurulu, Bitcoin ve stablecoin gibi kripto para varlıklarıyla ne yapılması gerektiğine bakıyor.

Bu arada Coinbase, Web3 sektörüne yönelik kapsamlı bir yaklaşım benimsiyor.

Kripto borsası, kullanıcıların Coinbase uygulaması içinden Ethereum tabanlı dApp’lere erişmesine izin veren özelliği kullanıma sunuyor.

Geçen hafta kazanç çağrısı sırasında Coinbase, 2022’nin ilk çeyreğinde toplam işlem hacminde yüzde 44’lük bir düşüş gördüğünü açıkladı.

Platformun, gereksinimlerine göre daha fazla kullanıcıya hitap etmek için daha yeni hizmetler getirmesi sürpriz değil. Dünyanın en iyi kripto borsalarından biri olan Coinbase, kısa süre önce Goldman Sachs’tan Bitcoin destekli kredi alan dünyadaki ilk şirket oldu.
genel-8