Ukrayna yanlısı bir protesto yapmak için görünen bir kadın Cannes kırmızı halısından çıkarıldı.

Görgü tanıklarına göre, kadın tüm kıyafetlerini çıkardı ve toplanmış fotoğrafçıların önünde çığlıklar atarak dizlerinin üzerine çöktü. Güvenlik görevlilerinin ona doğru koşarak üzerini bir paltoyla örttüğü görüldü.

Kadının vücuduna Ukrayna bayrağının renklerinde, karnının üzerinde “bize tecavüz etmeyi bırakın” yazan vücut boyası vardı. Ayrıca sırtında ve bacaklarında kan kırmızısı bir boya olduğu ve belinde “pislik” kelimesi yazılı olduğu ortaya çıktı.

Cannes Film Festivali, ünlü kırmızı halısına erişmek için birden fazla güvenlik kontrolü gerektiriyor ve halının kendisi boyunca yoğun güvenlik var.

Ancak bu, güvenliğin ilk kez ihlal edilişi değil. 2014’te, kötü şöhretli şakacı Vitalii Sediuk, gala sırasında korumaları geçerek başını America Ferrera’nın elbisesinin altına soktu. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2.

Bu geceki protesto George Miller’ın galasından önce geldi. Üç Bin Yıllık ÖzlemBaşrollerini Tilda Swinton ve Idris Elba’nın paylaştığı . Gösteri, festivalin ülkenin hırpalanmış film endüstrisi için dayanışma göstermeyi amaçlayan bir dizi etkinlik düzenleyeceği 21 Mayıs’ta Cannes’ın “Ukrayna Günü”nden önce geliyor.

Hollywood Muhabiri yorum için Cannes Film Festivali basın ofisine ulaştı.

bu New York TimesKyle Buchanan, Twitter’da olayın kısa bir videosunu yayınladı.

sinema-2