Minecraft, oyuncuların uğraşması için küçük programlama parçalarıyla doludur ve komut bloklarını nasıl kullanacağınızı öğrendiğinizde işler gerçekten çılgına döner. Onlarla kelimenin tam anlamıyla çalışan arabalar yapabilir ve Crossy Road’u yeniden yaratabilirsiniz, ancak bu Minecraft yaratıcısı, komut bloklarıyla dolu bir dönüşüm köyü inşa etti.

Hareket halindeyken sihir gibi görünüyor, ancak yaratıcı AvidMC ürkütücü köyüyle tam da bunu yapmayı başardı. Gün boyunca bölgeye girerseniz, sevimli köylüler, bir pazar alanı ve bazı ciddi anlamda sağlıklı hislerle dolu hareketli bir yer. Ancak, gece çöktüğünde, işler dramatik bir şekilde değişir. Köylüler zombiye dönüşüyor, evler Cehennem ile dolup taşıyor ve merkezi malikanenin etrafında ürkütücü sihirli halkalar dönüyor.

Bu çarpıcı bir dönüşüm ve hepsi tamamen komut bloklarıyla yapılıyor. Gibi AvidMC açıklıyor, “Kasabanın altındaki tüm iyi ve kötü binaları yapı bloklarına yükledim. Geceyi algılamak için bir gün ışığı sensörü kullanıyorum ve sensör harekete geçtiğinde kötü yapı bloklarını yüklüyorum.” Örneğin, her köylü tarafından bir zombi ortaya çıkacak şekilde kurulur ve ardından bu köylüler hemen ortadan kaybolur ve onları değiştirir.

Komut blokları inanılmaz bir potansiyele ve çok yönlülüğe sahiptir, ancak kullanımları göz korkutucu gelebilir. Neyse ki, AvidMC, bilgisayarlarında kullandıkları etkileri nasıl elde edeceklerine dair oldukça düzenli eğitici videolar yayınlıyor. Youtube kanalı. Kontrol etmenizi tavsiye ederiz bu video özellikle, bu büyüyü kendiniz denemek istiyorsanız, bir üs oluşturmak için komut bloklarını nasıl kullanacağınız konusunda.

Geceleri tamamen dönüşen bir köy yaptım itibaren Minecraft

Daha da fazla ilham almak istiyorsanız, bu oyuncu Minecraft’ta D&D oynamak için bir Elf şehri inşa etti ve bu bizim derinden hayran olduğumuz bir düşünce.

PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 (ilk ay) Abone Network N, Microsoft ve diğer programlar aracılığıyla yapılan uygun satın alımlardan komisyon alır.oyun-2