Çocuk bisikleti ve scooter abonelik hizmeti Bisiklet Kulübü, Circularity Capital liderliğindeki B Serisi finansman turunda, ulusal ve Avrupa’daki genişlemeyi körükleyecek fonlarla 16,75 milyon sterlin topladı.

Bisiklet Kulübü, önümüzdeki 1-2 yıl içinde Fransa ve Almanya’ya taşınmayı planlıyor. Şu anda 40.000 bisikletlik bir ağa sahip, ancak yeni sermaye ile 220.000’e çıkmayı planlıyor.

Londra merkezli şirket, çocuklar büyüdükçe yeni bisiklet ve scooter satın alma zorluğunu ortadan kaldırmayı amaçlayan bir bisiklet ve scooter abonelik hizmetidir.

“Bisiklet Kulübü, aile bisikletini bozmak için bir görevde, yani bir daha asla çocuk bisikleti almanıza gerek yok. Bisiklet Kulübü’nün kurucusu James Symes, “Dışarıya çıkmak ve daha sağlıklı, daha aktif bir yaşam tarzının tadını çıkarmak için bizi kullanan farklı ailelerle ülke genelinde çekiş gördük” dedi.

Hizmeti, kullanıcıların yeni veya yenilenmiş çeşitli markalar arasından seçim yapmasına olanak tanır. Çocuk mevcut bisikletinden veya scooterından büyüdüğünde değiştirilebilir.

Bisiklet Kulübü size bisiklet satmanıza izin veren bir geri dönüşüm planı sunar, daha sonra yenilenir ve sonra kiraya verilir.

“Bisiklet Kulübü’nün döngüsel ekonomisi, her yıl daha az bisiklet üretilmesi gerektiği anlamına geliyor. Bisikletlerinin her biri, sahip olunan bir bisiklete kıyasla 336kg CO2 tasarrufu sağlıyor. Circularity Capital’in ortağı David Mowat, şu ana kadar filoları mülkiyete kıyasla 1.174 ton CO2 tasarrufu sağladı” dedi.

2016 yılında James Symes ve Alexandra Rico-Lloyd tarafından kurulan Bisiklet Kulübü’nün bugüne kadarki toplam fonu 13.25 milyon £ seviyesinde bulunuyor.

Ek sermaye, önceki yatırımcı Codex Capital’den geldi.

Bike Club’a göre, döngüsel ekonomisi, sahip olunan bir bisiklete kıyasla bisikletlerinin her birinin 336kg CO2 tasarrufu sağladığı anlamına geliyor. Filosu toplamda 1.174 ton CO2 tasarrufu sağladı.

Codex Capital’in kurucu ortağı ve Bike Club’ın yönetim kurulu üyesi Jamie Lawson-Brown, “Küresel tedarik zinciri kesintilerinde yol almak da dahil olmak üzere Yönetim ile yakın bir şekilde çalıştık ve bugün çok daha güçlü ve çok iyi sermayelendirilmiş bir işletmeyiz” dedi.genel-11