Bugün erken saatlerde DICE, 4.1 Güncellemesi adı verilen Battlefield 2042 Mayıs yamasını yayınladı. Yama oldukça fazla sayıda ince ayar ve iyileştirme içeriyor olsa da, birkaç sorunu da beraberinde getirmiş görünüyor; bunlardan biri, birçok oyuncunun bildirdiği Battlefield 2042 PC kekemelik sorunu.

üzerinde BF2042 alt diziniBF2042 kekeme gecikme sorunuyla ilgili şikayetler ortaya çıktı:

4.1 güncellemesi bilgisayar oyunlarımı geciktirdi. itibaren savaş alanı2042

DICE, PC için Battlefield 2042 kekemelik sorunlarını kabul etti ve ayrıca 4.1 yaması ile birlikte göründüğünü de onayladı!

Lider Topluluk Yöneticisi Adam Freeman, sorunun gölgelendirici önbelleğe alma ile ilgili olduğuna inanmadıklarını ve bir gecede testler yapacaklarını ve düzeltme adımlarıyla ilgili yarın haberlerin paylaşılmasını beklediklerini belirtti.

Bu yeterli değilse, 4.1 Yaması’nda DICE, All-Out Warfare’in (AOW) 128 oyunculu Breakthrough maçlarını yalnızca 64 oyuncuyla değiştirdi ve DICE bunun “daha taktiksel bir deneyim” sunduğunu söylüyor. Ne yazık ki, bilet sayıları maçlarda amaçlandığı gibi güncellenmiyor ve stüdyo bunu araştırıyor.

Umarım, 4.1 yamasından kaynaklanan tüm bu sorunlar en kısa sürede çözülür. Bir sonraki başlık güncellemesine gelince, DICE, şu anda “Haziran başı” olarak belirlenen Sezon 1’in lansmanına denk geleceğini onayladı.

Yama 4.1’den kaynaklanan başka sorunlarla karşılaştınız mı? Öyleyse, aşağıya bir yorum bırakın veya bize bir e-posta gönderin ([email protected]) ve araştıralım.

oyun-6