İSKENDERİYE, Va., 19 Mayıs 2022 /PRNewswire/ — (ISC)² – sertifikalı siber güvenlik uzmanlarından oluşan dünyanın en büyük kar amacı gütmeyen derneği – bugün 1.000’den fazla siber güvenlik kariyer adayının (ISC) programını tamamlayarak profesyonel bir sertifikaya doğru ilk adımlarını attığını duyurdu.2 31 Ocak’ta programın başlatılmasından bu yana giriş seviyesi siber güvenlik sertifikası pilot sınavı.

(ISC)2 güvenlik becerilerini doğrulamak isteyen yeni üniversite mezunlarından kariyer değiştirenlere ve BT uzmanlarına kadar alana giren yeni nesil siber güvenlik profesyonellerini desteklemek ve yetiştirmek için sertifikayı oluşturdu. Sertifika, işverenlere, yeni gelenlerin giriş ve alt düzey rollerde başarılı olmak için temel bilgi, beceri ve yeteneklere sahip olduklarına dair güvence sağlayacaktır.

“Pilot programımıza verilen olağanüstü yanıt, bu sertifika için bastırılmış ihtiyacı gösteriyor. (ISC)2 (ISC) CEO’su Clar Rosso, giriş seviyesi siber güvenlik sertifikasyonu, endüstrinin yıllardır doldurmak için mücadele ettiği bir boşluğu tatmin ediyor ve en hızlı büyüyen, rağbet gören siber güvenlik sertifikaları arasında olmayı vaat ediyor” dedi.2. “2,7 milyondan fazla kişiden oluşan küresel bir siber güvenlik iş gücü açığıyla karşı karşıyayız. Bu açığı ancak sahaya giden yolları artırır ve siber güvenlik kariyerini daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirirsek kapatabiliriz. Sınavımızı geçen adaylar işverenlere başarılı olduklarını gösterecekler. kuruluşlarının misyonlarına katkıda bulunabilir ve işte öğrenme ve gelişme yeteneğine sahip olabilirler.”

Sınav Nasıl Çalışır?
(ISC)2 giriş seviyesi siber güvenlik sertifikası pilot sınavı, adayları güvenlik ilkeleri, iş sürekliliği (BC), olağanüstü durum kurtarma (DR) ve olay müdahale kavramları, erişim kontrol kavramları, ağ güvenliği ve güvenlik operasyonları olmak üzere beş alanda değerlendirir. A pilot sınav taslağı her etki alanındaki içerik hakkında daha fazla ayrıntı içeren kullanılabilir.

(ISC) sınavını geçen adaylar2 giriş seviyesi siber güvenlik sertifikası pilot sınavı (ISC)’nin tam üyesi olur2, sürekli eğitime, düşünce liderliğine, akran desteğine, endüstri etkinliklerine ve diğer mesleki gelişim fırsatlarına erişim ile. Üyelik, deneyim kazandıkça ve dünya çapında tanınan (ISC) gibi daha gelişmiş ve özel sertifikalar için çalışırken siber güvenlik uygulayıcılarını yakın ve gelecekteki kariyerlerinde destekler.2 CISSP.

(ISC) hakkında daha fazla bilgi edinin2 giriş seviyesi siber güvenlik sertifika pilot programı, burada. Pilot program boyunca ve resmi sertifikasyon programının başlatılmasından önceki herhangi bir zamanda sınav kaydı ve yönetiminde herhangi bir kesinti olmayacaktır.

Mevcut Sınav-Hazırlık Kaynakları
(ISC)’ye hazırlanmak için2 giriş seviyesi siber güvenlik sertifikası pilot sınavı, adaylar çevrimiçi eğitmen liderliğinde veya çevrimiçi kendi hızında biçimlerde verilen bir dizi alan inceleme oturumuna erişebilir. Tüm kurslar, pilot sertifika sınavı taslağının kapsadığı ana temaları ve uzmanlık alanlarını gözden geçirir. Kurslar ayrıca adayların pilot sınav sırasında ne bekleyeceklerine odaklanmalarına yardımcı olan örnek soruları da içerir. Adaylar, gözden geçirme oturumu için bir tamamlama sertifikası alacaklardır. Daha fazla bilgi edin burada.

Hakkında (ISC)²
(ISC)², güvenli ve emniyetli bir siber dünyaya ilham vermeye odaklanan, kar amacı gütmeyen uluslararası bir üyelik derneğidir. En çok beğenilen Sertifikalı Bilgi Sistemleri Güvenlik Uzmanı (CISSP) ile tanınır®) sertifikası, (ISC)², güvenliğe bütünsel, pragmatik bir yaklaşımın parçası olan bir kimlik bilgileri portföyü sunar. 168.000’den fazla güçlü üyeliğimiz, fark yaratan ve endüstrinin ilerlemesine yardımcı olan sertifikalı siber, bilgi, yazılım ve altyapı güvenliği profesyonellerinden oluşmaktadır. Vizyonumuz, hayırsever vakfımız aracılığıyla genel halkı eğitme ve onlara ulaşma taahhüdümüzle desteklenmektedir – Siber Güvenlik ve Eğitim için giriş™. (ISC)² hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: www.isc2.orgbizi takip edin heyecan veya bizimle bağlantı kurun Facebook ve LinkedIn.

© 2022 (ISC)² Inc., (ISC)², CISSP, SSCP, CCSP, CAP, CSSLP, HCISPP, CISSP-ISSAP, CISSP-ISSEP, CISSP-ISSMP ve CBK, (ISC)², Inc.’in tescilli markalarıdır.siber-1