Bazen biraz fazla bir şirket YouTube’da büyük bir reklam kampanyası başlattığında açıktır. Düzenli bir izleyiciyseniz, aynı reklamları tekrar tekrar görebilirsiniz. Ancak bu hafta YouTube, aletlerin gücünü genişletmek markaların, reklamlarının belirli kullanıcılara ne sıklıkta gösterileceğini kontrol etmesine olanak tanır.

Bu reklam sıklığı aracı (pazarlama jargonunda Display & Video 360 olarak adlandırılır) aslında Şubat ayında piyasaya sürüldü YouTube uygulaması ve Hulu gibi rakiplerin uygulamaları dahil olmak üzere farklı akıllı TV uygulamalarında yayınlanan reklam kampanyalarını kapsamak için. Ancak YouTube onayladı Sınır programın yalnızca akıllı TV uygulamalarında değil, mobil ve masaüstü platformlarında gösterilen reklamları da saydığını. Bu, izleyiciler için daha az reklam spam’i anlamına gelmelidir.

Peki YouTube neden umursuyor? Pekala, çünkü aynı reklamları tekrar tekrar görmek sadece tüketiciler için değil, şirketler için de kötü. Sadece müstakbel müşterileri rahatsız etmediklerini değil, aynı kişiye aynı reklamı çok fazla göstererek para kaybetmediklerini de bilmek isterler.

YouTube’un açıkladığı gibi reklamverenlere yönelik bir blog gönderisinde:

Artık haftalık sıklık hedefinizi etkin bir şekilde belirleyerek erişiminizi tamamlayabilirsiniz – yalnızca YouTube’un sağlayabileceği bir çözüm. Eşsiz kitle erişimimizi ve lider makine öğrenimi yeteneklerimizi bir araya getiren reklamcılar, artık izleyicilerin reklamlarını bir haftada kaç kez gördüğünü optimize edebilecek. Bu, yalnızca daha verimli harcama değil, aynı zamanda izleyiciler için daha iyi bir deneyim anlamına da gelir.

Elbette bu sınırları koymak markaların işidir, ancak en iyi reklam kampanyalarının sizi aynı mesajla tekrar tekrar cezbeden kampanyalar olmadığını bilmelerini umuyoruz.genel-2