Wear OS’de YouTube Music, sonunda LTE ve Wi-Fi üzerinden müzik akışı gerçekleştirebiliyor.

Önceden, müzik dinlemek için tüm çalma listesini akıllı saatinize indirmeniz gerekiyordu. İçinde yeni bir topluluk gönderisiGoogle artık YouTube Müzik platformunda 80 milyondan fazla şarkıya ve binlerce oynatma listesine erişebileceğinizi açıkladı.

Güncellemenin bir parçası olarak, uygulama artık cihazınız Wi-Fi’ye her bağlandığında indirilen şarkıları yenileyen Akıllı İndirmeler ile birlikte geliyor. Bu şekilde, bağlantıları değiştirirken müziğiniz kesintiye uğramaz.

En son oynatma listelerine veya göz atma sayfasına hızlı erişim için Wear OS’ye yeni bir YouTube Müzik kutucuğu eklenecek. Bunun da ötesinde, yenilenen yazılım geçmişinize göre özel olarak hazırlanmış çalma listeleri sunacak.

Bunların hepsi kulağa harika bir haber gibi geliyor ve Wear OS için iyi eklemeler, ancak ekli oldukça büyük bir uyarı var. Google’a göre, YouTube Music Premium abonesi olmalısınız. Aksi takdirde, bu özellikleri kullanamazsınız ve eski çalma listelerini indirme yöntemine takılıp kalırsınız.

iOS’ta Wear OS, Wi-Fi akış özelliğini destekler ancak LTE desteğinden yoksundur. Google, LTE bağlantısının iOS’a geçip geçmeyeceğini veya ne zaman olacağını belirtmedi. YouTube Müzik güncellemesi, Wear OS’de kullanıma sunulmaya yeni başlıyor. Müzik akışının nasıl yapılacağına ilişkin talimatlar şu adreste mevcuttur: Google’ın topluluk sayfası.

Analiz: Çok mu geç?

Google tarafından ihmal edildiği düşünülen Wear OS, yakın gelecekte tonlarca yeni özellik ve bazı donanımlara kavuşacak. Son zamanlarda Google, IO 2022 sırasında Pixel Watch’ı ortaya çıkardı. Pixel Watch hakkında, 2022 sonbaharının belirsiz bir başlatma penceresi ve Android cihazlara özel olması dışında resmi olarak pek bir şey bilinmiyor.

Cihaz, duyurudan önceki haftalarda meydana gelen birkaç sızıntı ile ortaya çıkmasından önce büyük ölçüde bekleniyordu.

Ayrıca, Samsung Galaxy Watch 4, IO 2022’de görülen birçok yeni yazılım güncellemesini alacak. Bu değişiklikler arasında, artık ödeme kartları desteğine sahip yenilenen Google Cüzdan ve yeni Google Asistan ile bağlantı yer alıyor.

Google’ın akıllı saatlere ve Wear OS’ye daha fazla ilgi gösterdiğini görmek güzel olsa da, bu destek dalgasının çok geç olup olmadığı sorusunu akla getiriyor.

Fossil gibi akıllı saat markalarının hiçbiri bildiğimiz kadarıyla yeni Google özelliklerini almayacak. Bu arada, Apple Watch kullanıcıları 100 milyonun üzerinde ve giderek artıyor. Google, akıllı saat endüstrisinde daha büyük bir pay istiyorsa, bunun için işini bitirmiştir.genel-6