Netflix, çocukların yeni dizileri keşfetmesine yardımcı olmayı amaçlayan yeni bir “gizli kutu” özelliği sunuyor. Temel olarak, kulağa Netflix’in “Bir Şey Oynat” düğmesinin çocuk temalı bir yorumu gibi geliyor ve çok popüler olan açılmayan oyuncaklar trendinden ilham alıyor gibi görünüyor.

“Dünyanın dört bir yanındaki TV’lerde” Netflix, çocuk profilinin favoriler satırına soru işaretli ışıltılı bir simge ekler, bir blog yazısına göre özellik hakkında. “Sizin için yeni olan bir başlığı keşfetmek için ışıltılı ‘gizemli kutunun’ üzerine gelin! Ve işte, şov zamanı,” dedi Netflix’in çocuklar ve aile için ürün inovasyonu direktörü TJ Marston.

Netflix, profil yeniden tasarımı, yaş kısıtlamalı profiller için ilk 10 sıra ve hatta çocuklar için TikTok tarzı bir özet akışı testi gibi şeylerle çocuklara yönelik hizmetinin sürümüne sürekli olarak yatırım yapıyor. Şirket ayrıca, Roald Dahl’ın kataloğunun haklarını satın almak da dahil olmak üzere, çocuklara yönelik içerik üzerine bazı büyük bahisler yaptı. Çeşitlilik raporlar Netflix, yakın zamanda birkaç animasyon projesini rafa kaldırdı.

Yeni gizemli kutu özelliği, yetişkinlerin yeni içerikleri keşfetmesine yardımcı olması beklenen “Bir Şey Oynat” düğmesinin olması gibi, Netflix’teki çok sayıda çocuk odaklı oyun arasında çocukların yeni bir şeyler bulmasına yardımcı olabilir.

Son kazanç çağrısında Netflix, on yıldan fazla bir süredir ilk kez abonelerini kaybettiğini bildirdi. Nisan ayında Tudum hayran sitesinde işçileri işten çıkaran Netflix, bu hafta 150 çalışanı ve düzinelerce müteahhit için ek işten çıkarmalar duyurdu.genel-2