Napster Web3 Şirketi Olmak İstiyor başlıklı makale için resim

Dosya paylaşımı öncüsü Napster, bu kez blok zincirinde hayatta ikinci bir şans elde ediyor. Bu doğru, hiçbir şey tam olarak çığlık atmaz, “Web3 futurism” 23 yaşındaki internet şirketini tökezleyerek kutsadı.

Napster’ın sözde web3 canlanma haberi bir LinkedIn aracılığıyla geldi İleti Hivemind ortağı Matt Zhang’dan (Hivemind, duymamış olanlar için, yakın zamanda Algorand adlı başka bir firma ile birlikte Napster Group’u satın alan kripto odaklı bir yatırım firmasıdır). ayrı bir İletiNapster Group, satın almanın Napster’ın “blockchain ve Web3’ü sanatçılara ve hayranlara getirerek müzik endüstrisinde devrim yapmasına” yardımcı olacağını umduklarını söyledi.

Şu anda bunun tam olarak ne anlama geleceği belirsiz olsa da, Napster’ın kendi kendini tanımlayan diğer W oyun kitabını takip etmesi olasıdır.eb3 müzik platformları ve müzisyenlerin içeriği NFT olarak yayınlaması için bir platform sağlar. Bazı müzisyenler gemide. Leon’un Kralları, Ölümcül 5, Shawn Mendesve Tory Lanez geçen yıl boyunca tüm NFT projelerini yayınladı.

İşin garibi, Napster 2000’lerde W alan tek korsan satıcısı değileb3 yeniden başlatma. kireç teli yeniden başlatıldı kapatıldıktan yaklaşık on yıl sonra bir NFTmarketplace olarak bu ay. Avusturyalı kardeşler Julian ve Paul Zehetmayr tarafından satın alınan yeni platformun müzikle ilgili içeriğe odaklanacağı bildiriliyor. CNBC’ye verdiği röportajda Julian Zehetmay, NFT’lerin gevşek, herkese açık atmosferini internetin vahşi batı günleriyle karşılaştırdı.

Zehetmayr, “Tıpkı Coinbase veya diğer borsaların kripto varlıkları için yapacağı gibi, daha olgun bir platform olmaya ve her şeyi profesyonelleştirmeye çalışıyoruz” dedi.

O proje şimdiden meyvelerini veriyor. Bu haftanın başlarında, Limewire ilan edildi içeriği küresel olarak lisanslamak için Universal Music Group ile bir anlaşma yapmıştı. Bu anlaşma sayesinde LimeWire, UMG sanatçılarının ve plak şirketlerinin “dijital koleksiyonlar aracılığıyla hayranlarla etkileşim kurmanın benzersiz yollarını keşfetmek için LimeWire pazarını ek bir platform olarak kullanabileceğini” söylüyor.genel-7