Amazon'un Reacher TV programından Reacher'ın kaldırımda durduğu bir sahne ve arka planda Turbotax için garip bir dijital reklam.

Turbotax reklamının biraz yersiz göründüğünü düşünüyorsanız, tek kişi siz olmazsınız.
Ekran görüntüsü: Amazon

İçinde olduğunu hayal et Geleceğe Dönüş, Marty McFly bir “Pepsi Free” sipariş etmek için zamanda geriye gider, ancak bunun yerine bir Coke Zero alır. İçinde olduğunu hayal et SağanakDaniel Craig’in James Bond’u sıkı dudaklarını bir Heineken’e koymaz, bunun yerine ağzını bir Bud Light Lime’a sarar, bu da sonuçta klasik martini içici için daha büyük bir hakaret olur.

Bunlar iki uç örnek, ancak dijital akışın ortaya çıkmasıyla birlikte, daha fazla reklamveren, ürünlerini hem gizli hem de açık bir şekilde gözünüzün önüne getirmenin yollarını arıyor. Şimdi, Amazon ve NBCUniversal’in akış hizmetleri, içerik oluşturucuların ve reklamcıların filme veya TV şovuna yayınlandıktan sonra bile “sorunsuz bir şekilde” yerel reklamlar eklemelerini sağlayacak sanal ürün yerleştirme girişimleri vaat ediyor.

Sadece daha fazlası için kapıyı açmakla kalmaz ürün yerleştirme filmlerde ve TV’de, ancak video oyunlarında zaten görüldüğü gibi, reklamverenler yakında pasif içerik içinde belirlenmiş noktalara reklam rotasyonu oluşturabilir. Gösterilen örnekler yalnızca yakın zamanda yayınlanan içeriği içeriyor olsa da, reklamların geçmişteki herhangi bir filme veya TV şovuna yerleştirilmesini durdurmak için halkın tepkisinden başka bir şey yok.

2022 Etkileşimli Reklamcılık Bürosu sırasında YeniÖnler bu ayın başlarında kongre, Amazon gösterdi Sanal Ürün Yerleştirme beta programı, “markaların yeni yerlerde ortaya çıkmasına, ulaşmak istedikleri bir kitleye ulaşmasına” yardımcı olurken, sahne içi reklamcılığın yükünü içerik oluşturuculardan uzaklaştırıyor.

NewFronts toplantısında, NBC’den Peacock, post prodüksiyon sırasında ürünleri veya mesajları benzer şekilde filmlere ve şovlara harmanlayacak olan “In Scene” hizmetini sergiledi. Çeşit Olarak rapor edildi 2 Mayıs, bazı gösteriler reklamlarla bile çerçevelenebilir.

Amazon, akış hizmetleri Amazon Prime Video ve Amazon Freevee aracılığıyla VPP programını sergiledi. Canlı konferans, arka plana yerleştirilen dijital olarak yerleştirilmiş ürünlerle çeşitli sahneler gösterdi. Amazon Prime’dan bir sahne ulaşıcı için dijital olarak eklenen bir reklam vardı TurboVergi arka planda bir binaya yerleştirilmiş. izleyiciler benzer şekilde garip görünen bir CGI tespit etti TurboTax reklamı şovun prömiyeri şubattaancak bazıları sonraki görüntülemelerde nasıl kafa karıştırdı reklam gitti. Reklamların gerçekte ne kadar kolay çıkarılabilir ve değiştirilebilir olduğunu göstermeye gider.

Esnasında seminerAmazon Reklam Ürünleri ve Teknoloji Kıdemli Başkan Yardımcısı Colleen Aubrey, beta programının aşağıdaki gibi şovlara uygulandığını söyledi. Tom Clancy’nin Jack Ryan’ı, ulaşıcıve Bosch: Eski. Şirket, VPP’yi test eden markaların marka tercihinde %7 ve satın alma niyetinde %15’lik bir artış gördüğünü iddia ediyor.

NewFronts’ta konuşan üreticiler, ürün yerleştirme çabalarını post prodüksiyona ayırmalarına izin verdiği için teknolojiyi övdü. Amazon’da serbest bırakmakHenrik Bastin, baş yapımcı Bosch: Eskiteknolojiyi “oyun değiştirici” olarak nitelendirerek, “son kesime oturabilir ve bir ürünün hikaye anlatımına sorunsuz ve doğal bir şekilde nerede entegre edilebileceğini görebilirsiniz” diye ekledi.

Oyun reklamverenleri ilkti canlı medyada değiştirilebilir ürün yerleştirme fikrini kızdırmak için, ancak bu tür hizmetler daha çok mobil oyun ve oynaması ücretsiz oyunlar son yıllarda. Bu hizmetler, esasen, reklamverenlerin oyun alanı içinde, oyun içi reklam panoları veya el ilanları gibi seçili konumlarda doğrulanmış reklamlar sunmasına olanak tanır.

Uzun süre kaçınılan reklam aralarına sahip daha fazla akış platformu, Netflix gibi, azalan geliri telafi etmenin bir yolu olarak reklam destekli hesap katmanlarını düşünüyor. HBO Max geçen yıl bir reklam katmanı oluşturdu ve Disney+ bu yılın ilerleyen zamanlarında kendi reklam tabanlı hesap katmanını yayınlayacak.

Reklam şirketleri biraz çiğnemek reklamlarını akış platformlarında almak için. Filmlerde ürün yerleştirme zaten 23 milyar dolarlık bir sektör. Bloombergve reklam biçimi, akış medyasına tamamen sızmak için çalışıyor, çünkü kaçınmak çok daha zor geleneksel reklamcılıktan daha iyidir.

Ancak Google gibi mevcut çevrimiçi platformlara yönelik eğilimle veya Facebook Hedefli reklamları kolaylaştırmak için, mevcut medyanın içine değiştirilebilir ürün yerleştirmenin nihayetinde yol açabileceği en kötü durum senaryosunu hayal etmek çok fazla zaman almaz.genel-7