Ne zaman geliyor uzaktan istihdam için, hem çalışanlar hem de işverenler çok sayıda avantaj ve tuzakla karşı karşıyadır. Kültürel artıları ve eksileri ele alınmış olsa da, kurulum ve bakım açısından dikkate alınması gereken hususlar büyük ölçüde ele alınmamıştır. Uzak bir iş gücü söz konusu olduğunda akılda tutulması gereken önemli yasal ve vergisel sonuçlar vardır.

Sanal ekipler COVID-19’dan çok önce vardı, ancak son iki yılda çalışanlar işverenlerinin eyaletinden taşınarak ofise girememeyi bir avantaja dönüştürdü. Yeni başlayanlar için, uzaktan ilk işletmeler sıfırdan yaratıldığından ve yetenek, konumdan çok daha kritik olduğundan, eyalet dışından çalışanları işe almak yaygınlaştı.

Startup’ınız başlarsa veya uzaklaşırsa, aşağıdakileri aklınızda bulundurun.

Vergi etkileri

Uzak işgücünün şirketleri için vergi etkileri vardır. Spesifik olarak, bir devlet bordrosu stopaj vergisi vardır. Bu genellikle, bir işverenin konumundan bağımsız olarak, bir çalışanın çalıştığı veya hizmet sunduğu eyalet için gereklidir. Bu, girişiminizin birkaç eyalette gelir vergisi kaydetmesi ve stopaj yapması gerekebileceği anlamına gelir.

Bunlar karmaşık konulardır ve çoğu zaman en iyi yaklaşım bir uzmanla erkenden iletişime geçmektir.

İşte müşterilerimize sorduğumuz sorular:

  1. Eyaletlere göre satışlarınız ve geliriniz nedir?
  2. Çalışanlarınız nerede bulunuyor?
  3. Ofisiniz ve diğer mülkleriniz nerede?

Dolar tutarları ve mülk konumları önemlidir, çünkü bir bağlantı noktasının (birazdan daha fazlası) kurulup kurulmadığının belirlenmesi söz konusu olduğunda her devletin farklı bir eşiği vardır.

Bu görmezden gelebileceğin bir şey değil. Devletler dikkat ediyor. Bir devlet kurumuna kaydolduğunuzda, eyalet vergi kimlik numaranızı ve diğer tanımlayıcı bilgileri alır. Bu, o eyalette bir varlığınız olduğu anlamına gelir ve işletmeniz, ortaya çıkan vergi yükümlülükleri için izlenir ve takip edilir.

Örneğin, müşterilerimizden biri geçen yıl bir satın alma işlemi sırasında, uzak iş gücüyle uyumlu olmadığı keşfedildiği için durduruldu. Bu nedenle, çalışanlarınızın bulunduğu her eyalette kayıt yaptırmak çok önemlidir.

“bağ” göz önüne alındığındagenel-24