Edinme ateşi, Activision Blizzard, Bethesda ve Bungie gibi hiçbir şirketin masadan kalkmasıyla video oyun endüstrisini ele geçirdi. Doğal olarak, birçok göz Rockstar Games ve Grand Theft Auto sahibi Take Two Interactive’e çevrildi – şirket bir Microsoft, Sony veya başka bir derin teknoloji şirketi tarafından kapılabilir mi?

Asla asla deme ama en son kazanç görüşmelerinde, Take Two CEO’su Strauss Zelnick bu fikri büyük ölçüde düşürdü“bağımsız bir kuruluş olmayı sevdiklerini” söyledi.

Kerbal Space Program 2, Birden Fazla Gecikmenin Ardından 2023 Başını Hedefliyor

Biz halka açık bir şirketiz ve hissedarlar için buradayız. Bununla birlikte, özellikle son üç ayı hariç tutarsanız, bağımsız bir kuruluş olarak değer yaratma geçmişimiz oldukça müthiş. Önümüzde çok güzel zamanlar olduğunu düşünüyoruz [for us] ve bağımsız bir kuruluş olmayı seviyoruz. Ama hissedarlar için buradayız.

Take Two satmak istemiyor olsa da, FarmVille yayıncısı Zynga’yı yaklaşık 13 milyar dolara satın almak da dahil olmak üzere kendi alışverişlerini yapıyorlar. Take Two, büyük ölçüde ileriye dönük “organik” büyümeye odaklanacak olsa da, gelecekteki satın almalar masanın dışında değil.

Bize harika fikri mülkiyet ve harika ekipler kazandıran yaratıcı anlaşmalar arıyoruz ve bunu gelecekte de yapmaya devam edeceğiz. Kuşkusuz Zynga işlemi bu şirket için son derece önemlidir ve değere ulaştığımızdan emin olmak için toplu olarak yapacak çok işimiz var ve odak noktası büyük ölçüde organik büyüme olacaktır. Ancak bu, Özel Bölüm ve işin mobil kısmı da dahil olmak üzere işin geri kalanı için seçici ve disiplinli satın almalar yapmaya devam etmemizi engellemeyecektir.

Take Two’nun kendilerini Microsoft ve Sony’nin beğenisine göre bir rakip olarak gördüğü oldukça açık, edinilecek bir hedef değil. Bunun ana nedeni? sahip olan GTA V, şimdi 165 milyon adet satıldı, yavaşlama belirtisi olmadan.

Ne düşünüyorsun? Take Two bağımsız mı kalacak yoksa onlar bile sonunda kapanacaklar mı?genel-17