PC’de Resident Evil VR zaten bir şey, ancak sanal gerçeklik korku deneyimini neredeyse mükemmelleştiren yeni bir mod yolda. Proje, RE7 ve RE Village’a altı serbestlik derecesi (6DOF), VRIK ve hareket kontrol desteği ekleyerek en iyi VR başlığını kullanırken deneyimi daha da geliştiriyor.

tarafından tespit edildi Eurogamer, Resident Evil VR modu Capcom’un sanal gerçeklik desteği eksikliğini dolduruyor. Praydog tarafından oluşturulan geliştirme, hayatta kalma korku oyunlarına ekstra bir daldırma unsuru ekleyerek ateş edebileceğiniz, çekimleri engelleyebileceğiniz ve ellerinizi kullanarak iyileştirebileceğiniz anlamına gelir. REFramework aracının kendisi RE 2, 3, 7 ve Village ile uyumludur ve Devil May Cry 5 ve Monster Hunter Rise ile bile çalışır.

En yeni Resident Evil VR modu, oyun bilgisayarı sanal gerçeklik meraklılarını kesinlikle memnun edecek, ancak oyun yöntemi için destek kusursuz değil. RE 7 ve Village’ın bazı bölümleri, zorunlu kamera hareketleri nedeniyle biraz sıkıntı çekiyor – çeşitli senaryolu oyun öğeleri sayesinde olağan bir durum.

Praydog’un mükemmele yakın Resident Evil VR oyununu denemek istiyorsanız, ihtiyacınız olan her şey ücretsiz olacak. Github bazen bu ay. Oculus Quest 2 sahipleri ayrıca Meta mağazasında Resident Evil 4 VR’yi deneyerek sanal bir hayatta kalma korku vuruşu elde edebilirler, çünkü liman yakın zamanda hareketlilik ve rahatlığa odaklanan bir revizyondan geçti.oyun-2