Bugün erken saatlerde, 505 Oyunlar, ilk dijital vitrinine ev sahipliği yaptı. Bu etkinlik sırasında yayıncı, Stray Blade olarak bilinen aksiyon RPG’si, Trolls arasında bağımsız hayatta kalma ve işçiliği oyunu ve yakın zamanda piyasaya sürülen Eiyuden Chronicles: Rising (incelememize göz atın) gibi çeşitli oyunları sergiledi. Etkinlik sona ererken, 505 Games, Miasma Chronicles adlı gizli bir başlığı ortaya çıkardı ve beni en çok bu oyun ilgilendirdi.

Miasma Chronicles’ı pek görememiş olsak da, gördüklerimiz ilginçti. Burada annelerini kurtarmaya çalışan iki karakter gördük. Biri, güçlü görünen ve oyunun önemli bir bölümünü oynuyor gibi görünen bir tür eldiven kullanıyor gibi görünüyor.

Çok uzak olmayan bir gelecekte. Amerika, yalnızca ‘Miasma’ olarak bilinen vahşi bir güç tarafından parçalandı. Bebekken maden kasabası Sedanter’e getirilen genç bir adam olan Elvis ile tanışın. Annesi tarafından robotik bir ‘ağabey’in bakımına bırakılır ve kendisine Miasma’yı kontrol edebileceği gizemli bir eldiven verilir. Kıyamet sonrası bir çorak arazide aradıkları cevapları bulmak için bir arayışta kardeşlere katılın. İnsanlık tarihinin akışını sonsuza kadar değiştirebilecek cevaplar.

İlginçtir ki, Miasma Chronicles, Mutant Year Zero, The Bearded Ladies’in geliştiricisinden geliyor ve “taktiksel bir macera” olarak adlandırılıyor.oyun. Ortam Cyberpunk gibi görünüyor ve oyunun nasıl gerçekleşeceğine dair perspektifi kazıyorum. Yine de, iki karakterin neden kendilerine kardeş olarak bahsettiklerini anlamaya çalışıyorum – özellikle de biri robot olduğu için.

Miasma Chronicles, PS5, Xbox Series X|S ve PC (Steam, Epic Games Store) için geliştirilmekte olup, PS4 veya Xbox One’dan söz edilmemektedir.

Yazar hakkında


oyun-4