Lenovo, Intel’in neredeyse masaüstü işlemciler kadar hızlı HX serisi mobil işlemcilere sahip ThinkPad P16 mobil iş istasyonunu duyurdu.

55 W’lık bir TDP (termal tasarım noktası), üretkenlik uygulamaları için tipik olarak kullanılan CPU’ların çok ötesindedir. Daha yüksek performans daha fazla güç (ve mükemmel soğutma) gerektirdiğinden TDP’yi artırmak çok önemlidir.

Lenovo, ThinkPad P16’da kullanılan soğutma sistemini çift buhar odalı yeniden tasarladığını söylüyor. Hem CPU hem de GPU, iş yükü her iki yongada nasıl dengelenirse dengelensin harika çalışan bir miktar ısı yayma donanımını paylaşır.

Havalandırma tasarımı mükemmel görünüyor ve hava akışının, incelediğimiz ThinkPad P15 Gen2’de gördüklerimizi aşmasını bekliyorum. Çoğu oyun dizüstü bilgisayarı daha agresif hava akışı tasarımlarına sahiptir ve Lenovo’nun gerçek dünyada nasıl performans gösterdiğini görmek isterim.

Lenovo, en güçlü CPU seçeneğinin 3.6GHz Intel Core i9 HX olacağını söylüyor. Ancak hepsi bu kadar değil: NVIDIA RTX A5500’ü seçerseniz, en iyi grafik seçeneği daha da güç tüketir (115W TDP). Bu performans seviyesi için bu tamamen normaldir, ancak küçük bir hacimde inanılmaz bir donanım seviyesidir.

Bu bir iş istasyonu olduğu için 128 GB’a kadar DDR5-4800 ECC (veya değil) RAM kullanma seçeneği vardır ve iki SSD yuvası 8 TB’a kadar SSD depolamayı barındırabilir (belki bir RAID seçeneğiyle?). Bunlar, tüketici düzeyindeki dizüstü bilgisayarlarda bulamayacağınız müthiş bellek ve depolama seçenekleridir.

bu 16” ekran tipik olarak gördüğümüz 15.6”’den biraz daha büyük ve gördüğüm en heyecan verici seçenek %100 DCI-P3 renk kapsamına ve 400 NIT parlaklığa sahip 4K OLED. Herhangi bir nedenle daha parlak bir şeye ihtiyacınız varsa, IPS LCD seçeneği 600 NIT’ye ulaşabilir.

Bu dizüstü bilgisayar küçük değil. 14,3×10,5×1,2 ve 6,5 Lbs’de daha ağırdır ve kavramsal olarak nispeten karşılaştırılabilir grafik performansına sahip biraz daha hafif dizüstü bilgisayarlar bulabilirsiniz.

Ancak ThinkPad P16 bellek ve depolama seçenekleri, en talepkar profesyonelleri tatmin edecek ve Lenovo’nun güvenlik ve yönetim seçenekleri bu kalabalığa hitap ediyor. Son olarak, ThinkPad serisinin genel dayanıklılığı ve kullanıcılar için kalıcı (vazgeçilmez değilse de) temel direkler olarak kalan klavye kalitesi vardır.

dosyalandı bilgisayarlar. Lenovo, Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar, Lenovo ThinkPad ve İş İstasyonları hakkında daha fazla bilgi edinin.genel-1