Hint Web3 oyun pazarı Tegro, Hint Web3 alanına biraz sermaye eklemek için bir adım attı. Şirket, blockchain oyun sektöründe çalışan Hintli oyun geliştiricileri için 1 milyon dolarlık (kabaca 7.75 crore Rs.) bir fon açıkladı. 17 Mayıs Salı günü yayınlanan bir duyuruda Tegro, oyun geliştiricilerini bu programdan çanta finansmanına başvurmaya davet etti. Seçilen her proje 25.000 $ ‘a kadar (kabaca Rs. 19 lakh) bir yatırım alabilir.

Tegro, gerçek oyunları kötü yönetilen web sitelerinin karmaşasından ve oyuncular için finansal riskler oluşturabilecek zayıf sanal ekonomilerden ayırt edebilecek geliştiricilerle bağlantı kurmayı hedefliyor.

“Oyun geliştirme ve yayınlama kendi içinde karmaşık süreçlerdir. Geliştiriciler, sürdürülebilir ve zamana dayanabilecek ekonomilerle Web3 oyunları oluşturmanın karmaşıklığını bir yana bırakın, bu kelimelerin ardındaki faaliyetlerin listesi konusunda tamamen vicdanlı olmayabilirler, ”dedi Tegro bir basın açıklamasında.

Tegro, WazirX kripto borsasının kurucu ortağı Siddharth Menon’un beynidir. 2022 yılında piyasaya sürülen Tegro, Pune merkezli yazılım firması Super Gaming ile ortaklaşa kuruldu.

Menon, yeni çağ Hintli oyun geliştiricilerinin Tegro ile işbirliği yapmasını dört gözle bekliyor. Başvuru sahipleri şirketin resmi web sitesinde başvuruda bulunabilirler.

Tegro, oyuncular, tüccarlar ve kurumsal yatırımcılar için bir oyun varlığı pazarı inşa ediyor. Platform, onların oyun varlıklarıyla ticaret yapmalarına, elde tutmalarına ve oynamalarına izin verirken, aynı zamanda bilinçli ticaret ve yatırım kararları vermelerine yardımcı olacak.

Blockchain oyunları son günlerde başlı başına bir kategori haline geldi. Buna Web3’ün GameFi kategorisi denir. Buna göre DappRadarGameFi kullanıcıları Ocak 2021’de 343.000’den Ocak 2022’de 8.51 milyona yükselerek 24 kat büyüme sağladı.

Oyunlar ayrıca, benzersiz cüzdanların yüzde 52,4’ünü oluşturan ve yüzde 34,7 hisseye sahip DeFi’yi aşan blockchain teknolojisi için baskın bir kullanım durumu olarak ortaya çıktı.

Şu anda Hindistan’da blockchain oyunları üzerinde çalışan bir grup oyun firması var.

“Hindistan, cep telefonlarının derin penetrasyonu ve ucuz veri oranları sayesinde muhtemelen dünyanın en büyük oyun pazarı. Oyuncuların zamanlarından ve oyun içi başarılarından para kazanabilecekleri Web3 Oyna-Kazan paradigması ile bu pazar önümüzdeki yıllarda katlanarak büyüyecek, ”dedi Growth Başkan Yardımcısı Arjun Kalsy. medya geçen sene.


Kripto para, yasal bir ihale olmayıp, piyasa risklerine tabi olmayan, düzenlenmemiş bir dijital para birimidir. Makalede verilen bilgiler, finansal tavsiye, ticaret tavsiyesi veya NDTV tarafından sunulan veya onaylanan herhangi bir türde tavsiye veya tavsiye olmayı amaçlamaz ve teşkil etmez. NDTV, algılanan herhangi bir öneriye, tahmine veya makalede yer alan diğer bilgilere dayanan herhangi bir yatırımdan kaynaklanan herhangi bir kayıptan sorumlu olmayacaktır.genel-8