HP Victus 15

resim: HP

Bütçesi kısıtlı oyuncuların artık dikkate alması gereken iki dizüstü bilgisayarı daha var, HP’nin Omen 16 ve Victus 15 dizüstü bilgisayarlarının gelişiyle.

Özellikle Victus, her oyunu Ultra ayarlarda saniyede 300 kare hızında oynaması gerekmeyen giriş seviyesi oyuncular içindir. Düşük fiyatına rağmen Victus, kaputun altında bazı iyi bileşenlere sahip yakışıklı bir dizüstü bilgisayar. Daha fazla güce ihtiyaç duyanlar, geçen yılın en iyi değer seçimlerinden birinin yenilenmesi olan Omen 16’ya dönebilir.

Omen ve Victus bu yıl pek değişmedi, ancak bazı küçük iyileştirmeler, yükseltilmiş iç parçalarla birleştiğinde, en azından bunları radarınıza koymalıdır.

Omen 16 ve Victus 15 çıkış tarihi ve fiyatı

Omen 16 bu yaz 1,199$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Daha ucuz olan kardeşi Victus 15 de yaz aylarında satışa çıkacak ve temel model için 799 $ fiyatla satışa sunulacak. Her iki sistem de Best Buy ve HP.com’da satışa sunulacak.

Omen 16: Daha düşük bir fiyata güçlü özellikler

Omen 16, oldukça basit bir oyun dizüstü bilgisayarıdır. Temiz bir tasarıma, zararsız markaya ve dört bölgeli RGB tuşlarına sahip alüminyum kapaklı bir dizüstü bilgisayardır. Intel destekli modeller, yeni bir seramik beyaz renkte gelir. AMD seçenekleri evcil bir Mika gümüşü iken. En taşınabilir seçeneği isteyenler başka yere bakmalı; Omen 16 5,3 pound ağırlığında ve 0,9 inç kalınlığında.

HP Victus 15

resim: HP

İki Thunderbolt 4 bağlantı noktası (veya AMD modellerinde standart USB-C), üç USB Type-A girişi, bir HDMI 2.1, bir SD kart yuvası, bir RJ-45 Ethernet jakı dahil, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda bağlantı noktası vardır. ve bir kulaklık/mikrofon jakı.

HP, bu yılki modelde yaptığı soğutma iyileştirmeleri hakkında benimle sohbet etmek için çok zaman harcadı. Şirket, beşinci bir ısı borusu ve dördüncü bir çıkış deliği ekleyerek %3 daha düşük GPU ve %14 SSD sıcaklıkları sağladı. Bu, uzun oyun seansları sırasında size biraz huzur verecektir.

HP Alamet 16

resim: HP

Bundan bahsetmişken, Omen büyük yonga üreticilerinin her birinden seçeneklerle birlikte gelir; CPU cephesinde, AMD Ryzen 9 6800H veya Intel Core i7-12700H CPU’lar arasında seçim yapabilirsiniz; GPU ise RTX 3070 Ti veya Radeon RX 6650M GPU şeklinde Nvidia veya AMD’ye bırakılır. Hangi CPU/GPU kombinasyonunu seçerseniz seçin, 32 GB’a kadar DDR5-4800 RAM ve 2x 1 TB’a kadar PCIe Gen 4 SSD ile eşleştirilebilir.

16,1 inç, 1440p çözünürlüklü IPS ekran, 16:9 en boy oranında 165 Hz yenileme hızına sahiptir. HP, bu fiyat aralığındaki minimum seviye olan 300 nite kadar çıktığını söylüyor. Ayrıca 144Hz veya 60Hz’de iki 1080p seçeneği vardır.

Victus 15: Bütçeyle oyun oynamak

Victus 15, güzel bir bütçe oyun dizüstü bilgisayarına benziyor, Yine de, zaten bir Victus 16 olduğunda (daha büyük modelin etrafta dolaştığını varsayarak) 15 inçlik bir sürümün gerekli olduğuna ikna olmadım.

HP Victus 15

resim: HP

Her durumda, bu yeni versiyon, kapakta ortalanmış güzel bir V şeklinde logo ile benzer şekilde sade bir tasarıma sahiptir. Yine, HP, Victus’un ağır bir iş yükü altında serin kalacağını vaat ederek, termallerde iyileştirmeler (%7 daha iyi hava akışı) yapıyor. Victus, Omen tasarımından ilham almıştır ve buradaki temel noktanın kısıtlama olduğu açıktır. O kadar üstün olmasa da, Victus’un Omen’e göre bir avantajı – en azından benim gözümde – Mika Gümüşü ve Seramik Beyazı birleştiren muhteşem “Performans Mavisi” renk seçeneğidir.

HP Victus 15

resim: HP

Spesifikasyonlara dönersek, Victus 15, Intel Core i5-12500H veya AMD Radeon RX 6500M CPU’lar ve 16 GB’a kadar DDR4 RAM tarafından desteklenmektedir. RTX 3050 Ti veya Radeon RX 6500M’de 4K yerine 1080p’de oynuyor olacaksınız, ancak çoğu oyun saniyede 60 karenin oldukça üzerinde çalışacak.genel-7