Dying Light 2 geliştiricisi Techland, ‘habersiz’ bir oyun duyurmak için her zaman kafa karıştıran adımı attı. Açık dünya zombi oyunları üreterek adından söz ettiren stüdyo henüz hikaye ve hatta isim hakkında konuşmaya hazır olmasa da üçlü A, açık dünya RPG oyunu üzerinde çalıştığını söylüyor. bir “fantezi destanı” olarak tanımlanıyor ve onu inşa etmek için bazı üst düzey oyun geliştirme yeteneklerini işe aldı.

Şu anda hikaye özellikleri az olsa da, Techland yaklaşmakta olan RPG oyunu için ilk konsept sanat eserini paylaştı (yukarıda). Ön planda gezgin cübbesi giymiş bir figür, şelalelerin üzerine dökülen iki nehrin birleştiği yere bakıyor. Eski kalıntılar ve heykeller, çalkantılı suda hala ayakta duran çökmekte olan sütunlar ve kemerler ağı ile kıyılarda inşa edilmiştir.

Sahne bir dağ ormanı veya yağmur ormanı ortamında geçiyor gibi görünüyor ve kalıntılar antik Roma ve Aztek tarzlarından etkilenmiş gibi görünüyor. Uzakta, daha fazla yapı görülebilir. Bunlardan biri, Doğu Asya pagodalarını anımsatan yeşil katmanlı bir çatıya sahiptir.

Techland şu anda işe alıyor isimsiz oyun için, stüdyoda animasyondan iş geliştirmeye ve seviye tasarımcısından web geliştiricisine kadar uzanan düzinelerce pozisyon ile. Gönderilen işler, genç pozisyonları ve liderlik rollerini içerir.

Stüdyo, anlatı yönetmeni Karolina Stachyra ve her ikisi de daha önce The Witcher 2 ve 3’te çalışmış olan anlatı lideri Arkadiusz Borowik de dahil olmak üzere oyun endüstrisinin dört bir yanından bazı üst düzey yetenekleri zaten işe aldığını söylüyor. Baş oyun tasarımcısı David McClure, Arkane Studios’un mükemmel Deathloop’unda çalıştı. ve baş animatör Kevin Quaid, Guerrilla Games ile sekiz yılını Horizon Zero Dawn ve genişlemesi The Frozen Wilds üzerinde çalışarak geçirdi.

“Amacımız, son birkaç yıldır yaptığımızdan çok farklı olan yepyeni bir IP’yi tanıtmak. Techland CEO’su Paweł Marchewka bir basın açıklamasında, “Tamamen yeni nesil bir deneyim yaratmak istiyoruz” diyor. “Şu anda bu proje hakkında daha fazla ayrıntı paylaşamıyor olsak da, hepimiz buna gerçekten yatırım yaptık ve zamanı geldiğinde bunu oyunculara göstermeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Bunu, gelecek heyecan verici PC oyunları listemize eklememiz gerekecek – yani, Techland zaten bir oyun hakkında konuşmaya hazır olduğunda.oyun-2