Dead By Daylight temalı flört simülasyonunun sürpriz duyurusunun yanı sıra, korku oyununun altıncı yıl dönümü yayını, oyun için yaklaşmakta olan iki işbirliğinin haberini de verdi: ilki Attack on Titan koleksiyonu ve ikincisi yepyeni bir Resident Kötü bölüm.

Dead By Daylight ilk olarak geçen yıl bu zamanlar klasik korku serisi Resident Evil ile işbirliği yaptı ve hayatta kalanlar Jill Valentine ve Leon S. Kennedy’nin yanı sıra kötü adam Nemesis’i daha büyük bir Resident Evil temalı bölüme ekleyerek beşinci yılını kutladı. Şimdi, Resident Evil Dead By Daylight’ta iki kez görünen ilk franchise olacak ve Resident Evil Chapter: Project W başlıklı yeni bir bağlantı bölümü olacak.

Geliştirici Behavior Interactive, Project W’nin bir parçası olarak hangi yeni karakterlerin tanıtılacağını doğrulamamış olsa da, bölümün başlığının kötü niyetli Albert Wesker’a atıfta bulunduğunu tahmin etmek yeterince kolay. Resmi olarak açıklanan tek şey, yeni bölümün “efsanevi korku serisinden daha da fazla karaktere sahip olacağı”.

Behavior ayrıca Dead by Daylight’ın ilk anime işbirliği olan yeni Attack on Titan koleksiyonunu duyurdu. AoT bağlantısı, hem katiller hem de hayatta kalanlar için 10 farklı kıyafetten oluşan ve mevcut karakterleri Attack on Titan favorileri olarak yeniden canlandıracak tamamen estetiktir. Tam liste henüz açıklanmadı, ancak Eren rolünde Dwight, Hange rolünde Zarina ve Zırhlı Titan rolünde Oni yer alacak.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1