madeni para tabanı, üçüncü en büyük kripto borsası hacim olarak, piyasadaki gerilemenin ortasında işe alım konusundaki ayarını değiştirdi.

“Bu yıla girerken, şirketin büyüklüğünü üç katına çıkarmayı planladık. Mevcut piyasa koşulları göz önüne alındığında, işe alımları yavaşlatmanın ve en yüksek öncelikli iş hedeflerimize göre personel ihtiyaçlarımızı yeniden değerlendirmenin ihtiyatlı olduğunu düşünüyoruz” dedi. bir gönderide yazdı bugün şirketin web sitesinde.

Choi, personel sayısının artmasının şirketin finansal modelinde önemli bir girdi olduğunu ve işe alım oranını yavaşlatmanın Coinbase’in yatırımcılar için belirlediği kârlılık kılavuzuna ulaşmasını sağlamada önemli olduğunu kaydetti.

Haber, kripto para piyasalarının bir bütün olarak hisse senedi piyasalarındaki belirsizliğin yanı sıra Terra UST istikrarlı parasının son çöküşünün katalize ettiği daha geniş bir darbe aldığında geliyor.

Coinbase’in hissesi bugün halka arz fiyatına kıyasla yaklaşık %80 düştü, ancak şirketin en üst sırasının yılın başından bu yana kripto ticaret hacimlerindeki düşüşten muzdarip olduğunu belirtmekte fayda var. Gelirinin çoğu ticaret faaliyetlerine bağlı olan şirket, 2022’nin ilk çeyreğinde 430 milyon dolar zarar bildirdi.

Coinbase ayrıca geçtiğimiz hafta üç aylık raporunda hissedarların iflas etmesi durumunda borsaya yatırdıkları fonları kaybedebileceklerini söyleyen bir açıklama için tartışmalara yol açtı. CEO Brian Armstrong tweetlendi Olgudan sonra bir açıklama, kullanıcılara Coinbase’in “iflas riski olmadığı” konusunda güvence verdi, ancak “bir mahkemenin tüketicilere zarar verse bile müşteri varlıklarını şirketin bir parçası olarak iflas işlemlerinde dikkate almaya karar vermesi olası olsa da olasıdır” diye ekledi. ”genel-24