Bugün Apple, iPhone ve Apple Watch için çok çeşitli yeni erişilebilirlik özelliklerinin önizlemesini yaptı. Bu özelliklerden bazıları Apple Watch Yansıtma, Canlı Altyazılar, Kapı Algılama ve çok daha fazlasını içerir. Bilmiyorsanız, yeni erişilebilirlik özellikleri hakkında daha fazla ayrıntı görmek için aşağı kaydırın.

Apple’ın Yaklaşan Apple Watch Yansıtma, Kapı Algılama, Canlı Altyazılar ve Diğer Erişilebilirlik Özellikleri Bu Yıl Daha Sonra Gelecek

Yeni Kapı Algılama özelliği, görme engelli kişilerin belirli bir varış noktasındaki bir kapıyı bulmak için iPhone veya iPad’lerini kullanmalarına yardımcı olacak. Kapının ne kadar uzakta olduğunu ve açık mı yoksa kapalı mı olduğunu anlayacaklardır. Ek olarak, yeni erişilebilirlik özelliği, kapının nasıl açılabileceğine veya yakınlarda herhangi bir özel işaret olup olmadığına ilişkin özellikleri de açıklayacaktır. Yeni Kapı Algılama özelliğini, Büyüteç uygulamasında Kişi Algılama ve Görüntü Açıklamalarının yanı sıra bulacaksınız. Uyumluluk açısından, yeni özellik yalnızca LiDAR tarayıcıya sahip iPhone ve iPad modellerinde mevcut olacak.

Apple’ın AR Kulaklık Sorunları, Yedi Yıl Geri Dönen Son Raporda Vurgulanıyor

Apple ayrıca, Ses ve Anahtarla Denetime güvenen kişiler için yeni bir Apple Watch Yansıtma özelliğinin önizlemesini yaptı. Yeni ekleme, AirPlay aracılığıyla iPhone’larını kullanarak Apple Watch Series 6 ve Series 7’yi tam olarak kontrol etmelerini sağlayacak. Kullanıcılar, sesli eylemler, kafa izleme, sesli komutlar ve daha fazlası gibi girişlerle birlikte Sesle Denetim ve Anahtarla Denetim gibi yardımcı özelliklerden yararlanabilir.

iPhone ve Apple Watch'ta Apple Erişilebilirlik Özellikleri

Apple ayrıca iPhone, iPad ve Mac’te sağırlar için Canlı Altyazıların önizlemesini yaptı. Bu, bireylerin ekrandaki içeriği kolayca takip etmelerini sağlayacaktır. Kullanıcılar, bir grup FaceTime aramasında Canlı Altyazıların yazı tipi boyutunu ayarlama seçeneğine sahip olacak. İngilizce Canlı Altyazılar iPhone 11 ve daha yeni modellerde sunulacak.

Apple’ın bugün önizlemesini yaptığı çok sayıda başka erişilebilirlik özelliği var. geri kalanını inceleyebilirsiniz Apple’ın tam basın açıklaması. Kullanılabilirliğe gelince, yeni özellikler bu yıl iPhone, Mac ve Apple Watch’a gelecek. Hepsi bu kadar arkadaşlar. Konuyla ilgili düşünceleriniz nelerdir? Değerli görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.genel-17