Apple, App Store geliştiricilerine artık abonelik fiyat artışlarını otomatik olarak tüketicilere iletebileceklerini söyledi.

Daha önce, bir abonelik fiyatı artırıldığında, fiyat artışı uygulanmadan önce abonelerin “Yeni Fiyatı Kabul Et” simgesine dokunarak tercih yapması gerekiyordu, aksi takdirde bir sonraki fatura döneminde abonelik yenilenmiyordu.

Değişiklik, bazı App Store müşterilerini alarma geçirecek. Ancak Apple, ödeme sistemindeki yeni değişikliğin yalnızca belirli koşullar altında ve önceden bildirimde bulunarak çalışacağı konusunda kullanıcılara güvence verdi.

App Store abonelikleri

Apple, satıcı hizmetlerindeki bu değişikliğin özel koşullarının, fiyat artışının yılda bir defadan fazla olmaması, abonelik fiyatının 5 ila %50’sini veya yıllık abonelik fiyatı için 50 ila %50’sini geçmemesi olduğunu söylüyor. , ve yerel yasalarca izin verilir.

Kullanıcılar, bu durumlarda e-posta, anında iletme bildirimi veya uygulama içindeki bir mesaj yoluyla artış hakkında önceden bilgilendirilecektir.

Apple, mevcut sistemin bazı hizmetlerin kullanıcılar için istemeden kesintiye uğramasına yol açtığını, yani uygulama içinde yeniden abone olmak için adımlar atmaları gerektiğini söylüyor.

Bu, tüketici teknolojisi devi tarafından büyük olasılıkla açık kollarla karşılanmayacak ilk App Store güncellemesi değil.

Örneğin, şirket geçtiğimiz günlerde, son üç yıl içinde güncellenmemiş akıllı telefon uygulamalarının geliştiricilerine, uygulamalarının App Store’dan kaldırılmak üzere belirlendiğini bildiren bir e-posta alacaklarını duyurdu.

Bu hareket, birçok uygulamanın tamamlanmış bir biçimde var olabileceğini ve tekrarlanan güncellemeler gerektirmediğini söyleyen birçok geliştiricinin öfkesini uyandırdı.genel-6