Mini LED oyun monitörü seçenekleri giderek daha önemli hale geliyor ve AOC, canlı teknolojiyle donatılmış hızlı bir ekranı duyurdu. AGON Pro AG274QZM, performansı yüksek özellikli görüntüleme deneyimiyle dengeleyen bir QHD, 240Hz paneldir, yani hem en iyi FPS oyunları hem de sinematik oyun bilgisayarı deneyimleri ile güzel bir şekilde eşleşebilir.

AOC’nin yeni için bir basın açıklaması mini LED oyun monitörü HDR1000 sertifikası da dahil olmak üzere 240Hz yenileme hızının yanı sıra bir dizi etkileyici özelliği listeler. İkinci nimet, ekranın 1.200 nit en yüksek parlaklığa sahip olduğu anlamına geliyor, bu da en iyi PC oyunlarının daha da iyi görünmesine yardımcı olacak bir şey. Panel ayrıca 576 karartma bölgesiyle HDR yeteneklerini güçlendirerek daha derin siyahlar ve daha parlak parlaklıklar sağlıyor.

En iyi oyun monitörleri, 240 Hz’nin üzerindeki yenileme hızlarına sahip olabilir, ancak ekran standardını karşılayan daha fazla mini LED ekran görmek heyecan verici. Samsung’un Odyssey Neo G9’u gibi seçenekler mevcut olsa da, AOC’nin teklifi 999,99 £ gibi çekici bir fiyat etiketi ile geliyor ve bu da yaklaşık 1,246 USD’ye çıkıyor.

Mini LED oyun monitörleri, tartışmasız bir şekilde haklı çıkarılması zor bir fiyatla gelir, ancak AGON Pro AG274QZM ile sunulan seçenekler, teknolojinin bir standart haline gelmesine yardımcı olabilir. Sonuçta, mikro LED ekranlar yavaş ama emin adımlarla sahneye çıkıyor ve ekran çıtasını daha da yükseltiyor.

Ekstra bir karışıklık katmanı ekleyen HDMI 2.1 gibi standartlarla ekran özellikleri bunaltıcı olabilir. Bununla birlikte, VESA gibi kuruluşlar, gelecekte taşınabilir bir oyun bilgisayarı seçmeyi kolaylaştıracak yeni bir AMD ve Nvidia uyarlamalı senkronizasyon standardı ile oyun monitörleri alanını basitleştirmeye çalışıyor.oyun-2