WhatsApp, tek tek kelimeleri veya tüm metin pasajlarını vurgulamak için çeşitli biçimlendirme seçenekleri sunar. TECHBOOK, WhatsApp’ta nasıl kalın, italik veya üstü çizili yazılacağını açıklar.

Bazen mesajlarında sadece bir noktayı vurgulamak istersin. WhatsApp, emojiler dışında da çeşitli seçenekler sunuyor ancak herkes bunlara aşina değil. Messenger’da kolayca farklı tarzlarda yazabilirsiniz. WhatsApp’taki belirli pasajlar veya kelimeler, bunları yazarak kelime yığınından sıyrılabilir. şişman, italik veya üstü çizildi yazmak. Bu biçimlendirme ile önemli bilgilerin kaybolmaması garanti edilir. Bilgisayarda çalışan, Messenger’da da çalışır.

WhatsApp’ta özellik için ekstra bir buton bulunmadığından bunun için noktalama işaretleri kullanılmaktadır. Kısa kılavuzumuz, WhatsApp’ta (iOS ve Android için) metinlerin nasıl kolayca biçimlendirileceğini gösterir. Bunun sohbet partnerinizi etkilemesi garantilidir.

WhatsApp’taki farklı yazı tipleriyle ilgili ipuçlarımızı bir videoda izlemeyi mi tercih edersiniz? O zaman buraya bir göz atın:

Uygun: WhatsApp’ta gizli bir yazı tipini etkinleştirin

WhatsApp’ta kalın harflerle yazın

WhatsApp’ta bir kelimeyi veya metnin bir bölümünü kalın yapmak istiyorsanız, başına ve sonuna bir yıldız işareti koyun. Biçimlendirme henüz kendi metin alanınızda görünmüyor. Yalnızca metni gönderdiğinizde, seçilen alan sohbet ortağına kalın olarak gösterilecektir. Bizce: Gerçekten şişman!

Metni yıldızlara gömün ve WhatsApp’ta kalın yazabilirsiniz.
Fotoğraf: TEKNİK KİTABIFotoğraf: TEKNİK KİTABI

italik yaz

WhatsApp’ta sadece kalın değil, italik olarak da yazabilirsiniz. İtalik yazı tipi için, uygun metin geçişinin önüne ve arkasına bir alt çizgi koyun. “Altı Çizili” komutu, metni italik olarak biçimlendirir.

WhatsApp'ta metinden önce ve sonra alt çizgi ile italik metin.
WhatsApp’ta sadece kalın değil, italik olarak da yazmak için tek ihtiyacınız olan iki alt çizgi.
Fotoğraf: TEKNİK KİTABIFotoğraf: TEKNİK KİTABI

üstü çizili yaz

WhatsApp’ta kalın ve italik yazmak, özellikle bir şeyi vurgulamak istediğinizde yararlıdır. Daha önce gönderilmiş bir mesajı okurken bir hata keşfettiyseniz, sözcüklerin veya metin bölümlerinin üzerini çizmek özellikle yararlıdır. Daha sonra üstü çizili işleviyle bunu kolayca düzeltebilirsiniz. Sözcük veya cümle, yaklaşık işaretler veya dalgalı çizgiler olarak da adlandırılan yaklaşık işaretlerin ortasına yazılır.

Tildelerin ortasında, metnin üstü çizilir.
Tildeler içinde metnin üstü çizilir.
Fotoğraf: TEKNİK KİTABIFotoğraf: TEKNİK KİTABI

Dikkat edilmesi gereken önemli: İlgili özel karakterden sonra veya önce boşluk bırakılmaz! Bu, hem üstü çizili hem de italik yazarken ve WhatsApp’ta kalın harflerle yazarken geçerlidir.

“Tek boşluk” biçimlendirme nedir?

içine bir kelime veya bir metin pasajı eklemek için monospace Biçimlendirmek için, kelime veya metin pasajından önce ve sonra üç ciddi aksan yazmanız yeterlidir.

Metinden önce ve sonra üç ciddi vurgu ile tüm kelimeler monospace biçimlendirilmiş. Fotoğraf: TEKNİK KİTABI

Klavyede noktalama işaretlerini bulamıyor veya kullanamıyorsanız, yine de WhatsApp’ta kalın, italik, üstü çizili veya tek aralıklı yazabilirsiniz. Bunu yapmak için hem Android hem de iPhone’daki içerik menüsünü kullanın.

  • Android: Biçimlendirmek istediğiniz yazılı metne dokunun ve basılı tutun. Şimdi “Kalın, İtalik veya Daha Fazla” seçeneğini seçin. Üstü çizili veya Monospace’i seçmek için Daha Fazla’ya dokunun.
  • iPhone: Metin alanına girdiğiniz metne dokunun ve Seç veya Tümünü Seç > B_I_U. Ardından Kalın, İtalik, Üstü çizili veya Tek Aralıklı’yı seçin.

kaynakgenel-25