Sosyal ağ “VKontakte”, mobil uygulama VK Messenger’ı tanıttı. Anlam adından açıktır – WhatsApp, Viber ve Telegram’ın bir analogudur.VK Messenger’da, VKontakte’den arkadaşlarınızla ve telefon defterindeki kişilerle sohbet edebilirsiniz. Kullanıcılar 1000’den fazla kişi için grup sohbetlerine, kaybolan mesajlara, sesli ve görüntülü aramalara kısıtlama olmaksızın erişebilir, sesli mesajları kaydetme ve transkriptlerini okuma, müzik, çıkartma, fotoğraf, video ve hikaye gönderme ve ayrıca en fazla dosya gönderme olanağına sahiptir. 2 GB boyutunda coğrafi konumu paylaşın, parayı çevirin ve daha fazlasını yapın. Mesaj arkadaş olmayan bir kişiye gönderildiyse, mesaj isteği alır.

Ayrıca, VK Messenger kullanıcıları, ana VK uygulamasında bulunmayan işlevlere erişebilir. Örneğin, hayali sohbetlerdeki yazışmaların yanı sıra son etkinliğin zamanını da gizleme yeteneği – bir süre sonra içlerindeki tüm mesajlar kaybolacaktır: yazışmaların uzun süre saklanmasını istemediğiniz durumlar için uygun bir biçim zaman.

Mobile VK Messenger bir “karanlık temayı” destekler ve kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri sunar: arka planın ayarlanması ve yazı tipi boyutunun değiştirilmesi dahil olmak üzere tüm uygulamanın tasarımını ve bireysel sohbetleri özelleştirebilirsiniz. Kullanıcılar alakasız konuşmaları arşivleyebilir ve en önemlilerini sohbet listesinin en üstüne sabitleyebilir.genel-22