SNK, South Town DLC karakterlerinin The King of Fighters 15’teki dövüş oyunu kadrosuna katılmasının hikayesinin nedenini açıkladı. Bildiğiniz gibi, South Town DLC’si Billy Kane, Geese Howard ve Ryuji Yamazaki karakterlerini içeriyor. Onlar ünlü Fatal Fury oyun serisinden savaşçılardır.

Resmi SNK web sitesinde yayıncı ve geliştirici, Fatal Fury savaşçılarının The King of Fighters 15’te neden savaşmak için burada olduklarına dair kısa bir Takım Hikayesi yayınladı. Aşağıda yayınlanan tam Takım Hikayesini okuyabilirsiniz.

“South Town’da yüksek bir binanın en tepesindeki bir odada, Geese Howard bir hükümdarın güçlü asaletiyle oturuyor, ufka doğru uzanan nefes kesici gece manzarasını seyrediyor. Alanına bakarken yüzüne memnun bir gülümseme yayıldı. Yanında, sadık astı Billy Kane, bazı belgeleri inceliyor. Belgeler, çoğu önceki King of Fighters turnuvasında ortaya çıkan garip yaratık olan Verse hakkında araştırma verileri olan Heidern’in ekibinden alınan gizli istihbarat içeriyor. Veriler, Verse’in bu yılki turnuvada da görüneceğine dair bir tahminle sona eriyor…” Heidern’in grubu ona ‘Ayet’ diyor… Bu sefer sonunda kendini tamamlayacağını da düşünüyor musun, Geese?” Geese, Billy’nin sorusunu bilmiş bir sırıtışla yanıtlıyor. “Yaparım. Ama bak Billy, bizi bekleyen daha da iyi bir dikkat dağıtma olabilir.” “Ha? Ne gibi?” “Ayet sadece öncüdür. Zamanı geldiğinde daha büyük bir şey olacak…”

Sözünü bitiremeden odanın sessizliği kahkahalarla bozulur. Billy misafir kanepesine doğru bir bakış fırlatıyor. Ancak az önce gülen adam kibirli sırıtmasından vazgeçmedi. Provokasyonlardan zevk alıyormuş gibi ayaklarını önündeki sehpaya koyuyor. “Kee hee hee… O para yığınını elime aldığımda, bunun başka bir çılgın canavar görünümü için olacağını hiç düşünmemiştim. Sen kesinlikle komik bir moruksun.” Ryuji Yamazaki, bakışlarından kötülük damlayan Geese’e bakar. Geese ürkmez, ama Billy efendisine saygısızlık etmeye cüret eden adama hançerlerle bakar. “Bunu tekrar söylemeyi denemek ister misin, serseri?” Billy asasıyla yere hafifçe vuruyor. Yamazaki, onun yerine ona bakmak için bakışlarını Geese’e bırakır. “Hey, havlayarak sakin ol. Eğer kırmak istiyorsan, çeneni koparayım da bir daha ısırmasan nasıl olur?”

Yamazaki’nin alaycı gülümsemesine rağmen, tehdidini yerine getireceğinden kimsenin şüphesi yok. Gözleri, avının önündeki bir engerek gibidir. Billy de öldürmeye hazır olan asasını hazırlar. Odadaki hava o kadar gergin ki, kapıdaki Ripper ve Hopper bile nefeslerini tutuyor. “İkinizden de geri adım atmanızı istemek zorundayım.” Bir figür, iki adam arasında sorunsuzca adım atıyor. Howard Connection’ın en yeni üyesi Hein’den başkası değil. Uşak Billy’yi durdurmak için elini kaldırıyor ve bakışlarını Yamazaki’ye yöneltiyor. “Bay. Yamazaki, Bay Howard’a eşlik etmek ve benim yerime onu korumak için görevlendirildiğini unutma. Hizmetleriniz için size önceden ödeme yapıldı, ancak daha fazla çekişmeye neden olursanız, korkarım bu, sözleşmenizin ihlali olarak kabul edilecektir.” Hein’in sesi sakin ve dengeliydi ama bakışları normal bir insanı tamamen hareketsiz kılacak kadar soğuktu. Ancak Ryuji Yamazaki sıradan bir adam değil – Hein’inki gibi keskin bir bakış, şüphesiz onun yerine alevlenmesini sağlayacaktır. ”Ç. umurumda değil…”

Ancak herkesi şaşırtan bir şekilde, Yamazaki sıkılmış görünerek tekrar kanepeye gömülür. Hayal kırıklığına uğrayan Billy, silahını bırakır ve Geese’e döner. “Kazlar, neden Yamazaki’yi istediğimizi anlıyorum ama yeni üye neden seninle gelmiyor?” “Merak etme. Kalmasını emrettim.” Geese sakince gülümser ve pencerelere doğru geri adım atan Hein’e bakar. Hein kibarca selam verir ve açıklamaya başlar. “Siz uzaktayken şehri tehlikeli muhaliflerden süpürmeme izin verildi. İçiniz rahat olsun – geri döndüğünüzde tüm çöplerin icabına bakılacak.” Açıklaması çok net; aslında garip olan tek şey Hein gibi taze bir yüzün Geese’in güvenini bu kadar çok kazanmasıdır. Ripper ve Hopper görünüşte tatmin olmuş bir şekilde başlarını salladılar – belki de Hein’in Geese ile geçirdiği süre boyunca sergilediği kayda değer sadakati düşünüyorlar. Ancak Billy, şüpheyle gözlerini uşaktan ayırmaz.

Ardından, Ripper saatine bakar. “Kazlar, neredeyse zamanı geldi.” “Burada çok fazla oyalandık. Hein, konuğumuza dışarıyı göster.” Bu emirle Geese, sessizce sandalyesini Yamazaki ve Hein’den uzaklaştırır. “Anlaşıldı Bay Howard.” “Para için çalışacağım ama kölelerini dinlemek sözleşmenin bir parçası değil. Sevdiğim kadar eğleneceğim, duydun mu, Geese Howard?!” Hein’in zarif fiyonkuna pis bir sırıtışla karşılık veren Yamazaki, ceketini silkiyor ve yavaş yavaş çıkışa doğru yürüyor. Hein, peşinden gitmeden önce onun kapıdan çıkışını izliyor. İki adam gittikten sonra Billy, Geese’e döner ve selam verir. “O zaman ben izinliyim.” “Çok iyi.” Billy de efendisinin onayıyla çıkışa doğru yürür. Geçerken, kapının yanında duran iki muhafıza fısıldar.

“Yeni üyeye göz kulak ol.” Bir bakış paylaştıktan sonra, Ripper ve Hopper Billy’nin peşinden gider. Kapı bir kez daha kapanır ve odaya sessizlik geri döner. Bir vuruştan sonra, Geese ayağa kalkar ve pencereye doğru yürür. South Town’ın genişliği camın ötesinde parıldıyor, şehir ışıkları siyah kadife üzerinde duran mücevherler gibi. Birçoğu bu şehrin sokaklarında yürüdü ve kendilerine sahip çıkmak için her türlü planı yaptı. Ancak, hiçbiri …… şu anda manzaranın üzerinde duran bu adam dışında başarılı olamadı. “Gizli metinlerin yaratığının inip hepimizi yönetmesinin zamanı geldi… ama bu sadece bu büyük gösterinin açılış sahnesi.” Geese Howard her şeye bakarken gülümsüyor. “Vixen ve engerek… Şehrin tüm kötülüklerini kontrolünüz altına almaya çalıştığınız için sizi takdir etmeliyim. Hazırladığınız bu küçük oyun beni eğlendirecek mi göreceğiz.”

Bahsedilen savaşçıların tümü ayrıca iki farklı kostümle gelecek. Bazı karakterlerin The King of Fighters 14’ten gelen kıyafetleri de var. The King of Fighters 15 şimdi PC, PS5, PS4 ve Xbox Series X/S platformları için çıktı.

Kaynak: SNKoyun-6