Sony, yeniden yapılandırılan PlayStation Plus aboneliğine gelecek oyunların listesini açıkladı. Listede Assassin’s Creed Valhalla, Demon’s Souls, Ghost of Tsushima Director’s Cut, NBA 2K22 ve diğerleri yer alıyor. Ayrıca Sony, Ape Escape, Super Stardust Portable, Siphon Filter ve Tekken 2 gibi klasik oyunların da “yeni bir kullanıcı deneyimiyle” geldiğini duyurdu. Abone olduğunuz katmana göre oyunlara erişim elde edeceksiniz: PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra ve PlayStation Plus Premium/Delux. Bu arada Ubisoft+ da PlayStation’a gelecek ve 100’den fazla oyuna erişim sağlayacak.

Sony tarafından yapılan duyuruya göre Blog yazısı, Playstation Plus aboneliğinin üç katmanına dahil edilecek bazı oyunlara erken bir bakış sağladı. Şirket, listenin PlayStation Plus Extra ve PlayStation Plus Premium/Delux aboneliği için başlıklar içerdiğini söylüyor.

Listede yer alan oyunların yerel pazara göre değişebileceği unutulmamalıdır. Listedeki bazı başlıklar, lansmandan sonraya kadar yayınlanmayabilir, ancak indirilebilir ve oynatılabilir. Sony ayrıca, seçtiğiniz herhangi bir PlayStation Plus planında bugün PlayStation Plus üyelerine sunulan avantajların aynısını alacağınızı da belirtiyor.

Sony, PlayStation Plus Extra ve Premium/Deluxe planları için mevcut olacak içeriğin bir kısmına PlayStation.com’dan erişilebileceğini ve platformun farklı bölgelerde piyasaya sürüldüğünde oyun listesiyle güncelleneceğini söylüyor.

PlayStation Plus Extra ve PlayStation Plus Premium/Delux’te mevcut olacak oyunlar arasında PlayStation Studios’tan oyunlar, üçüncü taraf ortaklar, birkaç klasik oyun ve sınırlı süreli oyun denemeleri yer alacak.

Mart ayında Sony, PlayStation Plus için PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra ve PlayStation Plus Premium olmak üzere üç katmanlı bir model duyurdu. 22 Haziran’da piyasaya sürülecek olan oyuncular, PS3 oyunları ve PS2, PS1 ve PSP dahil olmak üzere eski konsollardaki klasik oyunlar dahil 700’den fazla oyuna erişebilecek.

Aboneliğin Hindistan fiyatlandırması söz konusu olduğunda, PlayStation Plus Deluxe Rs’de gelecek. Ayda 849, Rs. Üç ay boyunca 2.299 ve Rs. 5.749 yıllık. Orta seviye PlayStation Plus Extra, Rs abonelik fiyatıyla satışa sunulacak. Ayda 749, Rs. Üç ay boyunca 1999 ve Rs. 4999 bir yıl için. PlayStation Plus Essential abonelik maliyeti, mevcut PS Plus fiyatlandırması ile aynı olacaktır: Rs. Ayda 499, Rs. Üç ayda bir 1.199 ve Rs. Yılda 2.999.

PlayStation Plus için Ubisoft+ Classics kataloğu 27 oyunla çıkacak
Fotoğraf Kredisi: Ubisoft

İlgili bir geliştirmede, Ubisoft+ gelen Platforma 100’den fazla oyun, ek içerik paketi ve ödüle erişim sağlayan PlayStation’a. Ubisoft ayrıca 24 Mayıs’tan itibaren PlayStation Plus için Ubisoft+ Classics adlı yeni bir Ubisoft+ aboneliği başlatacağını ve bu aboneliğin küratörlüğünde popüler oyunlar ve klasik oyunlara sahip olacağını söyledi. Şirket, “PlayStation Plus için Ubisoft+ Classics kataloğu 27 başlıkla başlayacak ve 2022’nin sonunda 50’ye ulaşacak” dedi.

Ubisoft+ Classics’in PlayStation Plus Extra veya PlayStation Plus Premium abonelik katmanlarıyla birlikte paket halinde piyasaya sürüleceği belirtilmelidir. Ubisoft+ abonelik hizmeti şu anda PC, Stadia ve Amazon Luna’da ve nihayetinde PlayStation ve Xbox’ta mevcut olacak.genel-8