Sony’nin alışılmamış LinkBuds’u takip etmesi, şimdiye kadarki en hafif aktif gürültü iptali (ANC) kulaklık olabilir. Buna göre WinFuturesözde LinkBuds S olarak adlandırılan yeni kulaklıkların her biri sadece 4,8 gram ağırlığında.

Ve bu yılın başlarında piyasaya sürülen LinkBuds biraz daha hafifken, tomurcuk başına sadece 4 gram ağırlığındayken, yeni LinkBuds S ANC ile birlikte gelirken LinkBuds’ta yoktur. AirPods Pro (her biri 5,4 gram), Beats Studio Buds (her biri 5,1 gram) ve Galaxy Buds Live (5,6 gram) gibi diğer ANC kulakiçi kulaklıkların tümü hala söylentili LinkBuds S’den daha ağır.

LinkBuds S, uyarlanabilir ses kontrolü ile gelebilir.
Resim: WinFuture

ANC’ye ek olarak, WinFuture LinkBuds S’nin yüksek çözünürlüklü sese ve 5 mm sürücülere (standart LinkBuds’ta bulacağınız 12 mm sürücülerden çok daha küçük) ve biraz daha uzun pil ömrüne sahip olmasını bekliyor. LinkBuds S, kılıflı 17,5 saat ve kılıfsız 5,5 saat pil ömrüne karşılık, şarj kutusuyla 20 saate kadar veya olmadan altı saate kadar dinleme sağlayabilir.

Tıpkı selefi gibi, WinFuture Söylenti kulakiçi kulaklıkların Sony’nin sohbet için konuş modunu destekleyeceğini tahmin ediyor, konuşmaya başladığınızda sesi otomatik olarak duraklatan kullanışlı bir özellik. Ek olarak, LinkBuds S ayrıca uyarlanabilir ses kontrolü ile gelebilir. Bu özellik, çevrenizdeki dünyayı duymanızı sağlayan ortam sesi modu ile ortamınıza göre gürültü engelleme arasında otomatik olarak geçiş yapar ve muhtemelen her tomurcukun hem iç hem de dış kısmındaki belirgin havalandırma deliklerinin nedeni budur.

WinFuture LinkBuds S’nin “kısa süre içinde” 199 € (yaklaşık 209.85 $) fiyatla satışa çıkacağını ve siyah, beyaz veya bej renklerinde geleceğini söylüyor. Sınır yorum talebiyle Sony’ye ulaştı ancak hemen geri dönmedi.genel-2