Japon şirketi Nagao Industry Inc’in GPU sarkması için ilginç bir çözümü var — sarkma önleyici braket arka 120 mm kasa fanına takılır. Twitter kullanıcısı tarafından görülen braket @momomo_us, ilk bakışta ters çevrilmiş bir dikey GPU yuvasına benziyor. Doğrudan 120 mm’lik alt vida deliklerine takılır ve grafik kartının ağırlığını taşımak için aşağı doğru sarkar. Ancak tasarım, daha temiz bir estetik için braketin kasanın ortasından uzağa sıkışmasına izin veriyor.

EVGA e-Leash ve yaylı MSI Grafik Kartı Desteği de dahil olmak üzere bazı alışılmışın dışında sarkma önleyici cihazlar gördük, ancak bu özellikle benzersiz çünkü çalışması için arka 120 mm’lik bir fan gerektiriyor. Montaj, hem ATX hem de mikro ATX kasayı destekler ve ayrıca bazı mini-ITX kulelerini de destekleyebilir.

Daha fazla gör

Braketin kendisi inanılmaz derecede esnektir ve daha küçük ve daha uzun kasalarda daha kısa veya daha büyük grafik kartlarına uyum sağlamak için 100 mm yan yana veya 122 mm dikey olarak hareket ettirilebilir. Arka 120 mm fanın konumuna ve kasadaki ilgili fan montajına bağlı olarak, braket maksimum dört PCIe yuvası kalınlığına sahip bir grafik kartını destekliyor gibi görünüyor – bu braket, cihazdaki en büyük grafik kartlarını desteklemekte sorun yaşamamalıdır. pazar (ki yapmak dört yuva kalınlığına sahip).

(İmaj kredisi: Nagao Industry Inc.)

Bu GPU braketinin ana avantajı, gizli tasarımı ve düşük profilidir. Bilgisayar kasasının arkasına sıkıştırmak, braketin grafik kartını görmenizi engellemeyeceği ve hatta diğer bileşenlerin görünümünde unutulabileceği anlamına gelir.genel-21