Donald Trump mesajlarını sosyal medya platformundan yeniden yayınlamadan önce altı saat beklemek zorunda kalacak Gerçek Sosyal diğer platformlarda, Pazartesi günü bir düzenleyici dosyalama açıklandı.

Platform, eski ABD başkanının 6 Ocak ABD Capitol isyanları sırasında şiddeti teşvik ettiği ve övdüğü iddiasıyla Twitter, Facebook ve YouTube’dan atılmasının ardından Big Tech’e karşı durma misyonuyla başlatıldı.

Milyarder elon muskTwitter’ı 44 milyar dolara satın almak için teklif veren, geri döneceğini söyledi. koz“ahlaki olarak yanlış ve tamamen aptalca” olarak nitelendirerek platformu yasakladı.

Başkan olduğu dönemde günde ortalama 18 tweet atan Trump, göreve iade edilse bile Twitter’a dönmeyeceğini söyledi.

Yavaş bir başlangıçtan sonra milyonlarca takipçisine yeni platformdaki mesajlaşmasını hızlandırdı.

Digital World Acquisition Corp bir dosyalamada, “Başkan Trump, genellikle Truth Social’da herhangi bir sosyal medya gönderisi yapmakla yükümlüdür ve aynı gönderiyi 6 saat boyunca başka bir sosyal medya sitesinde yapamaz.” Dedi.

Truth Social’ın ana şirketi Trump Media & Technology Group’u (TMTG) halka arz edecek özel amaçlı bir satın alma şirketi olan DWAC, açıklamayı ABD’li düzenleyicilere sundu ve anlaşmayı 2022’nin ikinci yarısında tamamlamayı beklediğini söyledi.

Ayrıca, Trump’ın herhangi bir yeni video prodüksiyonu için teklifleri imzalamakta özgür olduğunu, ancak TMTG’nin abonelik video hizmeti TMTG+ için benzer bir programı yeniden oluşturma hakkını elinde tuttuğunu ve abonelere özel içerik için ona ödeme yapmak zorunda kalacağını söyledi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9