Intel Corp hissedarlar İcra Kurulu Başkanı’na 178,6 milyon dolarlık bir ödeme de dahil olmak üzere üst düzey yöneticiler için reddedilen tazminat paketleri Pat GelsingerPazartesi günü bir düzenleyici dosyalama gösterdi.

Yıllık toplantıda yönetici tazminatına karşı yaklaşık 1,78 milyar oy kullanıldı, Intel oy bağlayıcı olmasa da, dedi. Yaklaşık 921,2 milyon oy lehte kullanıldı.

Intel yaptığı açıklamada, “Yatırımcılarımızın geri bildirimlerini çok ciddiye alıyoruz ve onlarla ilişki kurmaya ve endişelerini gidermeye kararlıyız.” Dedi.

Şirket, ödemeyi performansa bağlamak da dahil olmak üzere yatırımcı sorularını ele almak için belirli adımlar attığını, ancak “açıkça yapılacak daha çok iş olduğunu” da sözlerine ekledi.

Mart ayındaki bir düzenleyici dosyalamaya göre, Gelsinger 2021’de çip devindeki tipik çalışanın 1.700 katından fazlasını kazandı.

Intel, en büyük pazarı olan PC’lerdeki zayıf talebi ve Çin’deki yeni COVID-19 karantinaları nedeniyle artan tedarik zinciri belirsizliğini gerekçe göstererek ikinci çeyrek gelirini ve kârını Nisan ayında Wall Street beklentilerinin altında tahmin ediyor.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9