Hükümet, PLI programı kapsamında 10.5 lakh crore Rs değerinde cep telefonlarının üretilmesini bekliyor.

YENİ DELHI: Yerli üretime ağırlık veren Başbakan Narendra Modi Salı günü yaptığı açıklamada, mobil üretim birimlerinin 2014’te sadece ikiden ülkede 200’ün üzerine çıktığını söyledi.

adresleme Telekom Düzenleme Kurumu ile ilgili Hindistan (TRAI) programı video konferans yoluyla, mod son sekiz yılda telekom sektörüne yeni bir enerjinin aşılandığını söyledi.

Yoksul ailelerin en yoksullarının cep telefonuna ulaşımını sağlamak için ülke içinde cep telefonu üretimine ağırlık verildi. Sonuç olarak mobil üretim birimleri 2’den 200’ün üzerine çıktı” dedi.

Başbakan telekom sektörünü özgüven ve sağlıklı rekabetin toplumda ve ekonomide nasıl çarpan etkisi yarattığının harika bir örneği olarak gösterdi.

2G döneminin umutsuzluğu, hüsranı, yolsuzluk ve politika felcinden çıkan ülke, 3G’den 4G’ye ve şimdi 5G ve 6G’ye hızla geçti” dedi.

Hindistan, 2026 yılına kadar 1 milyar akıllı telefon kullanıcısına sahip olacak ve kırsal alanlar internet özellikli telefonların satışını yönlendirecek. Deloitte çalışmak.

Hindistan’ın 2021’de 1,2 milyar mobil abonesi vardı ve bunların yaklaşık 750 milyonu akıllı telefon kullanıcısıydı.

Yerli üretim nedeniyle ülke, önümüzdeki beş yıl içinde en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olacak.

Raporda, “Daha yüksek internet kullanımının akıllı telefonlara olan talebi artırması bekleniyor; bu artan talep, fintech, e-sağlık ve e-öğrenmeyi benimseme ihtiyacıyla desteklenecek” dedi.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9