Tesla ve SpaceX’in başkanı Elon Musk, ABD Başkanı Joe Biden’ı eleştirdi ve gerçek başkanın teleprompter’ı kontrol ettiğini, tersinin olmadığını söyledi. Bu görüşünü All-In Podcast’inde dile getirdi.


“Gerçek başkan teleprompter’ı yöneten kişidir. Güce giden yol teleprompter’a giden yoldur”dedi Musk. Trump yönetiminin “işleri halletmek için etkili olan birçok insanı varken” mevcut “yönetimin pek bir şey başarmış gibi görünmediğini” belirtti. Aynı zamanda girişimci, ılımlı siyasi görüşlere bağlı olduğunu ve kendisini ne Cumhuriyetçi ne de Demokrat olarak görmediğini kaydetti.

Ayrıca Musk, “enflasyonun temel nedeninin hükümetin sahip olduğundan bir milyar daha fazla para basması olduğuna” dikkat çekti. Federal hükümeti, doların değer kaybetmesine yol açabilecek yapay olarak ağırlaştıran enflasyonla eleştirdi.

Uluslararası Para Fonu’nun Nisan ayında yayınladığı rapora göre ABD’de enflasyon 40 yılın zirvesine ulaştı. ABD Çalışma Bakanlığı’na göre, ülkedeki yıllık enflasyon Şubat ayındaki %7,9’dan Mart 2022’de %8,5’e yükseldi.genel-22