Hayran kitlesinin çoğu bir sonraki Final Fantasy XVI fragmanı beklentisiyle kaşınırken, Square Enix bugün RPG oyunu için dünya çapındaki Final Fantasy XV satışlarının tüm platformlarda 10 milyon kopyayı aştığını doğruladı.

Final Fantasy XV, konsollara özel bir buçuk yılın ardından nihayet Mart 2018’de PC’de yayınlandı ve hala PC’deki en iyi JRPG’lerden biri. Bugün, ilk çıkışından bu yana beş yıldan fazla bir süre sonra ve Final Fantasy XI’in FFXIV’te geri döneceğini görecek olan Final Fantasy serisinin 35. yıldönümünde Square Enix, Final Fantasy XV için satılan 10 milyon kopyalık bu büyük satış dönüm noktasını duyurdu ve teşekkürler taraftarlar destekleri için.

Final Fantasy XV’i piyasaya çıktığında Xbox Game Pass’e indiren oyuncuları kapsayıp kapsamadığından emin değiliz, ancak yine de bu etkileyici bir dönüm noktası. Final Fantasy XV Windows Edition, yalnızca ilk yılında Steam’de bir milyon kopya sattığından, PC sürümü de kesinlikle bu sayının büyük bir bölümünü oluşturuyor. O zamandan beri üç yıl içinde epeyce satış oldu.

Tüm bunlar oldukça etkileyici, özellikle FFXV için birden fazla DLC genişletmesinin iptal edildiği göz önüne alındığında. Tabii ki asıl soru, Square Enix’in Final Fantasy 35. yıl dönümü kutlamaları için başka hangi duyuruları veya açıklamaları planladığı. Belki de belirli bir devam filminin “son aşamalarında” olmasıyla ilgili bir şey?

Final Fantasy XVI ile ilgili haberleri beklerken, neden mevcut harika Final Fantasy XV modlarından birkaçına göz atmıyorsunuz?oyun-2