Battle royale platform oyunu Fall Guys: Ultimate Knockout oynaması ücretsiz oluyor Geliştirici Mediatonic Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 21 Haziran’da Xbox, Nintendo Switch ve Epic Games Store’a geleceğini duyurdu. Oyun ilk olarak Ağustos 2020’de PlayStation ve PC’de piyasaya sürüldü ve geçen yaz Switch ve Xbox’ta piyasaya sürülecekti. Oyunun özel bir PlayStation 5 sürümü de 21 Haziran’da piyasaya sürülecek ve daha hızlı yükleme süreleri ve diğer performans yükseltmeleri getirecek.

“İster PlayStation, Nintendo Switch, Xbox, Epic Games Store’da veya bunların hepsinin bir karışımında olun, Fall Guys’ı ücretsiz olarak oynayabileceksiniz — çapraz oyun, platformlar arası partiler ve çapraz- Epic Games Hesabınızın kullanımıyla ilerleme tam olarak desteklenir ”diyor duyuru.

Halihazırda Fall Guys’ın bir kopyasına sahip olan PlayStation ve Steam oyuncuları, yeni sezonlar, yamalar ve özellikler dahil olmak üzere tüm olağan güncellemeleri almaya devam edecek. Mediatonic, yeni oyuncuların artık Steam’de Fall Guys’ı indiremeyeceklerini belirtiyor. Fall Guys’da yeni olan ve PC’de oynamak isteyenler Epic Games Store’u ziyaret etmek zorunda kalacak.

Fall Guys’ı satın alan mevcut oyuncular, bir takma ad, isim plakası, üç kostüm ve yeni bir premium sezon geçişine erişim içeren bir “Legacy Pack” alacaklar.

düşmek beyler

Resim Kredisi: medyatonik

Fall Guys 21 Haziran’da yeni seviyeler, kostümler, oynanış ve daha fazlasını getirecek yeni bir sezon alıyor. Mediatonic ayrıca yeni bir oyun içi para birimi olan Show-Bucks ile satın alınabilecek yeni bir premium sezon geçişi de piyasaya sürecek. Sezon geçişi 100 seviye ve ekstra kostümler içerir. Season Pass istemeyen kullanıcılar, kilidi açılacak öğelerle birlikte ücretsiz bir ilerleme yoluna erişmeye devam edecek.

Epic, geçen yıl Mediatonic ana şirketi Tonic Games Group’u satın aldığı için Fall Guys’ın Epic Games Store’da piyasaya sürülmesi mantıklı. Epic’in, geliştirici Psyonix’i satın aldıktan sonra Rocket League’i oynamayı ücretsiz hale getirdiğini belirtmekte fayda var.

Fall Guys, 2020’de bir anda hit oldu, ancak oyunun etrafındaki hype reddedildiğinden beri. Oynaması ücretsiz ve ek platformlarda kullanıma geçiş, Fall Guys’a yeni bir izleyici kitlesi kazandırmalıdır.genel-24