Elon Musk, sahte ve spam hesapların Twitter kullanıcılarının yüzde 20’sinden fazlasını oluşturabileceği iddiasını yineledi ve sosyal medya şirketini satın alma anlaşmasının “ileri hareket edemez“Twitter, yüzde 5’ten daha düşük olan çok daha düşük tahmininin doğruluğunu kanıtlayana kadar. Musk şu anda Twitter’ı ve tahmini 226 milyon günlük aktif kullanıcısını 44 milyar dolara satın alma sürecinde.

Tesla CEO’su bir tweet’e yanıt olarak “%20 sahte/spam hesaplar, Twitter’ın iddia ettiğinin 4 katı *çok* daha yüksek olabilir” dedi. rapor Teslarati. “Teklifim, Twitter’ın SEC dosyalarının doğru olmasına dayanıyordu. Dün, Twitter’ın CEO’su <%5'lik bir kanıt göstermeyi açıkça reddetti. Bu anlaşma o yapana kadar ilerleyemez.”

Musk, dün bir Miami teknoloji konferansında benzer yorumlar yaptı, Bloomberg o zaman rapor edildi. Sunum sırasında Tesla CEO’su, botların Twitter kullanıcılarının en az yüzde 20’sini oluşturabileceğini tahmin etti. Musk, “Şu anda bana bot sayısını bilmenin hiçbir yolu olmadığı söylendi” dedi. “İnsan ruhu kadar bilinmez gibi.”

Elon Musk’ın daha düşük bir satın alma fiyatı için pazarlık yapmak için Twitter’daki bot sayısı tartışmasını bir taktik olarak kullandığına dair spekülasyonlar var. Dünkü konferansta CEO, daha düşük bir fiyata uygulanabilir bir anlaşmanın “söz konusu” olmayacağını söyledi. Bloomberg bildirildi.

Bugünkü yorumlar, Musk’ın sosyal medya ağını satın alma anlaşmasının, bildirilen spam veya sahte hesapların sayısıyla ilgili endişeler nedeniyle “geçici olarak askıya alındığını” söylemesinden günler sonra geldi. Daha sonra “hala taahhütte bulunduğunu” söylemesine rağmen [the] kazanma.”

Tesla CEO’sunun bu rakamlara açıklık getirme girişimleri, Pazartesi günü Twitter CEO’su Parag Agrawal ile kamuoyunda bir tartışmaya yol açtı. Agrawal, Twitter’ın her gün askıya aldığı spam hesaplarının sayısı hakkında ayrıntılar sundu ve ekibin bunları nasıl tanımladığını özetledi. Ancak, “hem genel hem de özel bilgileri (paylaşamayacağımız) kullanma konusundaki kritik ihtiyaç göz önüne alındığında, bu özel tahminin harici olarak gerçekleştirilebileceğine inanmıyoruz” dedi. Musk, uzun tweet dizisine bok emojisi ile yanıt verdi.

“Peki reklamcılar paraları karşılığında ne aldıklarını nasıl biliyorlar?” Musk tweet attı. “Bu, Twitter’ın finansal sağlığı için esastır.” Tesla CEO’su önerdi 100 hesabı herkese açık olarak örnekleme ve doğrulama olarak botların sayısının belirlenmesi.

Musk, Twitter’daki spam ve gerçek olmayan hesapların sayısını ele almayı, mülkiyeti altındaki hizmeti nasıl iyileştireceğine ilişkin konuşmasının önemli bir parçası haline getirdi. Ayrıca, özgür konuşmaya öncelik verme ve platformun algoritmalarını açık kaynaklı hale getirme arzusundan da bahsetti.

genel-2