Elon Musk'ın 2022'de Met Gala'da kameraya bakarken çekilmiş bir fotoğrafı.

Tesla CEO’su Elon Musk, gittiği hızla Twitter’ın yeni sahibi olmayabilir.
Fotoğraf: Angela Weiss / AFP (Getty Resimleri)

Elon Musk, mevcut Tesla CEO’su ve belki de olumsuzluk Twitter’ın müstakbel sahibi, bir zamanlar imrendiği sosyal medya ağına bir mesajı var ama şimdi kaka emojisi ile yorumlar: Bana kanıtla spam botlarının ve sahte hesapların Twitter’ın %5’inden az olduğunu kullanıcılar ya da bu anlaşmayı mahvetmemi izle yukarı.

“Dün, Twitter’ın CEO’su <%5'lik bir kanıt göstermeyi açıkça reddetti. Musk, Salı sabahı erken saatlerde tweet attı.. Bir gün önce, dünyanın en zengin adamı vardı Twitter CEO’su Parag Agrawal ile tartıştıyöneticinin sosyal ağdaki otomatik hesapların yaygınlığına ilişkin açıklamasında kaka emojisini tweetleyerek.

Sabahın erken saatlerinde tweet’e yanıt olarak Teslarati, hangi bir bağlantı gönderdi Musk hakkında potansiyel olarak indirim arayan bir makaleye, teknoloji patronu ilk teklifinin “Twitter’ın [Securities and Exchange Commission] dosyalamalar doğru.” Twitter, Gizmodo’ya Salı sabahı Musk’ın anlaşmayla ilgili tweet’i hakkında yorum yapmadığını söyledi.

Musk’ın sahip olduğu kamuoyunda şüphe duymaya devam etti 44 milyar dolarlık önerilen Twitter alımının planlandığı gibi ilerleyip ilerlemeyeceği, daha düşük bir fiyat almak isteyebileceğini ima ederek. Teknoloji şirketleri aldı dayak Bu nedenle planlanan satın almanın fiyatını düşürme arzusu tamamen şaşırtıcı değil. Musk kaçarsa anlaşma, toplamda olsa 1 milyar dolara kancada olacak o değer 219 milyar dolar, Forbes Nisan ayında tahmin edilmiştir.

Musk, spam botlarının Twitter kullanıcılarının en az %20’sini oluşturduğuna inandığını belirtti. agrawal anlaşmazlıklar. Pazartesi günü Miami’deki All-In Zirvesi’nde kapalı bir oturumda Musk, Twitter’ı daha düşük bir fiyata satın alma anlaşmasının olmadığını söyledi. “Sorunun dışında.”

Milyarderin “kanıt” sözü, Agrawal açıklamasına atıfta bulunuyordu. Pazartesi günü yayınlandı Twitter’ın spam’i nasıl tanımladığı ve bunlarla nasıl başa çıktığı. Agrawal, tweet’lerinde, spam botlarının kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğu tahminini ortaya çıkarmak için Twitter’ın her çeyrekte birden fazla insan liderliğindeki inceleme kullandığını belirtti. İnsan gözden geçirenler, diğerlerinin yanı sıra IP adresi, telefon numarası, coğrafi konum, istemci ve tarayıcı imzaları ve hesabın etkin olduğunda ne yaptığı gibi faktörleri dikkate alır.

Agrawal, analizin hem genel hem de özel verileri dikkate aldığını, ikincisi çok önemli olduğunu söyledi, çünkü birçok kişi “Profil resmi olmayan FirstnameBunchOfNumbers”ın bir bot olduğunu düşünebilirken, Twitter genellikle hesabın gerçek bir kişiye ait olduğunu buldu.

Twitter CEO’su, “Ne yazık ki, hem genel hem de özel bilgilerin (paylaşamayacağımız) kullanılmasına yönelik kritik ihtiyaç göz önüne alındığında, bu özel tahminin harici olarak gerçekleştirilebileceğine inanmıyoruz” dedi. “Dışarıdan, herhangi bir günde hangi hesapların mDAU olarak sayıldığını bilmek bile mümkün değil.”

Musk, Agrawal’ın açıklamasına kaka emojisi ile yanıt verdi, görünüşe göre saçmalık. O ayrıca sordu Twitter CEO’su, insanları bot olup olmadıklarını doğrulamak için aramayı denemiş olsaydı. heyecan yaklaşık 229 milyon toplam var kullanıcılar.

Milyarder oldu o zamandan beri Twitter’daki botların ve sahte hesapların miktarına sabitlendi Cuma günü, anlaşmanın yapıldığını duyurduğunda “geçici olarak beklemede” Twitter, %5 iddiasını destekleyen ayrıntılar sağlayana kadar.

Musk takıntılı olduğundan beri heyecan botlar, teknoloji ve finans sektörlerindeki izleyiciler spekülasyon anlaşmadan bir çıkış yolu arıyor veya fiyatı düşürmeye çalışıyor olabilir. Ayrıca Tesla’da ürkmüş olabilir. hisse %34 düşüyor Twitter’ı satın alacağını söylediğinden beri, büyük servetini ve Twitter’ı satın alma yeteneğini zedeledi.genel-7