Javaughn Lawrence, 2020’de Eniac Ventures’ın yerleşik girişimci programında bir ürün aramak için dolaşıyordu ve bazı Pokémon kartlarından ilham aldı.

Pokémon koleksiyoncuları için bir Facebook grubuna katıldı ve insanların Pokémon kartlarının açık paketlerini yırtıp sattıkları “yıkma ve nakliye” dediği şeye ev sahipliği yaptığını izlemeye başladı.

Lawrence, “İlginçti, ancak gerçek deneyim çok kötüydü” diye hatırlıyor. “Video yavaştı, sohbet gecikti ve ayrıca beş farklı ödeme yöntemi kullanarak ödeme yapmanız gerekiyordu. Ancak, insanlar hala satın almaya geliyorlardı ve süper ilgiliydiler, süper naziktiler ve bununla süper ilgiliydiler.”

Lawrence kendisi için bir deste kartla geldi ama aynı zamanda daha iyi bir şey yapma fikri de. O ve Sameep Sheth birlikte olacakları hacklemeye başladılar. damla Ocak 2021’de.

javaughn Lawrence, damla

Javaughn Lawrence, Drip’in kurucu ortağı ve CEO’su. Resim Kredisi: damla

Lawrence, Drip’i “canlı akış ticareti için Shopify” olarak görüyor, böylece kullanıcılar canlı yayın açık artırmaları yürütebilir, Drip’in mevcut pazarı aracılığıyla şimdi biçimlerini bırakabilir veya satın alabilir.

Canlı ticaret en çok Çin’de popülerdir. Satışların 2022’de 423 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Bu, ulaşmaya hazır olan ABD canlı ticaret pazarına kıyasla 2024’e kadar 35 milyar dolarlık satış.

Drip ayrıca Whatnot ve Popshop’un hakim olduğu giderek kalabalıklaşan bir ortamda rekabet ediyor. Gelecekteki bu talepten yararlanmak için şirket ayrıca, kullanıcıların canlı akışı web mülklerine gömmelerine izin vermek için bazı benzersiz özellikler geliştiriyor, böylece aynı anda izleyicilerinin çoğunu yakalayabilirler ve üçüncü taraf geliştiricilerin ekosistemimizin üzerinde deneyimler oluşturması sağlanır.

Buna ek olarak, satıcılar fiziksel ürünleri ve yakında Ethereum tabanlı NFT’ler için nakit veya kripto para toplayabilirler. Drip, şu an için işlemlerde %6’lık bir kesinti alıyor ve Lawrence, ileride bir abonelik ürünü oluşturabileceklerini söylüyor.

Şirket başlangıçta birkaç yüz bin dolarlık tohum finansmanı getirdi, ancak aylık hacimde 20 katın üzerinde büyümeye başladı ve 19 kişilik bir ekibe dönüştü. İşte o zaman Lawrence ve Sheth ek finansman peşinde koşmaya karar verdiler. 100 milyon dolarlık bir değerlemeyle 23 milyon dolarlık A Serisi doları içeren kombine bir tohum ve A Serisi turunda 28,5 milyon dolar daha topladılar.

Turlara Base10, Kindred, Eniac Ventures ve Harlem Capital önderliğinde Axie Infinity’nin kurucusu Jeff Zirlin; 1confirmation ve erken Coinbase işe alımında genel ortak olan Nick Tomaino; Attentive’de Brian Long ve Andrew Jones; Toy Ventures fonu aracılığıyla FTX’te ürün başkanı olan Ramnik Arora; ve WonderSchool’un CEO’su Chris Bennett.

Drip, bu yeni finansman turuyla, Ethereum ve satıcı satın almaları üzerindeki zincir üstü işlemler de dahil olmak üzere NFT satış çabalarını ölçeklendirmenin yanı sıra, canlı satış yeteneklerine erişimi merkezden uzaklaştırarak ve özellikle mühendislik, ürün, ortaklıklar ve operasyonlarda ekibi büyütmek için kullanacak. .

Drip kurucu ortaklarının gördüğü acil davranışlardan biri, bazı kullanıcıların NFT ifşasının ekran kayıtlarını alması veya onlarla görüntülü sohbette bir arkadaşlarının olmasıdır. Şirketin değiştirmek istediği şey bu.

Lawrence, “NFT satın alma deneyimi bir bütün olarak çok sosyal bir deneyimdir” diye ekledi. “Şu anda, insanlar bunu bir şekilde hackliyorlar. Bir topluluğun parçası olmak temel etkileşimdir ve video bunu çözecek ve daha sonra da topluluğun katılımına yardımcı olacaktır.”genel-24