Dijital Girocard için planlar yavaş yavaş somutlaşıyor. Bu yenilikle, Almanya’nın bankaları ve tasarruf bankaları, müşteriler için çevrimiçi ödeme süreçlerini net bir şekilde standart hale getirmek istiyor.

Şimdiye kadar, Girocard (eski adıyla EC kartı) ile çevrimiçi ödeme yapmak mümkün değildi veya sadece birkaç durumda mümkündü. Bu nedenle birçok kişi bunun yerine dijital ödeme işlemleri için PayPal veya Klarna gibi hizmetleri kullanır. Alman bankaları ve tasarruf bankaları bunu değiştirmek istiyor ve dijital Girocard ile bir alternatif sunuyor

Dijital Girocard bu yıl daha sonra gelmeli

Yeni ödeme yöntemiyle ilgili planlar bir yıldır resmiyet kazanıyor ve şu anda çok somut bilgiler var. “Dijital ciro kartının entegrasyonu için sözleşmeye dayalı ve teknik temeller şu anda oluşturuluyor. Girocard’ın çevrimiçi ödeme yöntemine bir başka erişim yolu olarak entegrasyonu, Giropay’in yılın ikinci yarısında başlamalı” dedi.

Sonuç olarak, yeni işlev, kooperatif mali grubunun müşterilerine sunulan ilk işlev olmalıdır. Bunlar arasında yaklaşık 800 Volksbanks ve Raiffeisenbanks ile Schwäbisch Hall bina topluluğu bulunmaktadır. Ancak yıl sonuna kadar ilk tasarruf bankası müşterilerine dijital Girocard’ın da sunulması planlanıyor; diğer enstitüler takip edecek. Online ticaretin kendisinde entegrasyonun tamamlanmasının 2022’nin sonunda olması bekleniyor.

Ayrıca ilginç: Sparkasse ATM’lerinden para çekmenin yeni yöntemi

PayPal ve diğer çevrimiçi hizmetlere alternatif mi?

Yeni işlevin amacı, hangi finans kurumunun müşterisi olursa olsun, kullanıcılara çevrimiçi ödeme işlemleri için bir paket hizmet sunmak olmalıdır. Bu amaçla Giropay, Paydirekt ve Kwitt hizmetleri geçen yıl Giropay adı altında birleştirildi.

Dijital Girocard’ın yeni işlevi, başlangıçta kooperatif, kamu ve özel kurumların ortak projesi olan tamamen ulusal bir hizmettir. Genel olarak, Paydirekt’e göre, neredeyse tüm Alman bankacılık sektörü işin içinde. Tekdüzelik sloganı altında, bu ülkedeki işlev PayPal, Klarna ve Apple Pay gibi yerleşik hizmetlere gerçek bir alternatif olarak tasarlanmıştır. Sanayi birliklerine göre, uluslararası şirketlerden bağımsız olmak da bir rol oynuyor.

Ama o zamana kadar daha gidilecek çok yol var. Yalnızca Almanya’da PayPal kullanıcılarının sayısı 29 milyonun üzerindedir. Güncel bilgilere göre sadece 7,5 milyon kişi yeni Giropay sürecini kullanıyor. Ancak orta vadede pazar payı yüzde 50’ye çıkarılacak. TECHBOOK, daha fazla gelişme hakkında sizi bilgilendirir.genel-25