Apple, The Verge tarafından görülen ve (daha önce rapor edilen) bir notta, ofis çalışanları için hibrit işe dönüşünde ilerlemeyi erteliyor. Bloomberg) “Pilotun faz-in süresini uzatıyoruz ve şimdilik ofiste haftada iki gün devam ediyoruz.” Mevcut haftada iki gün pilot uygulamada olan çalışanlar, ofise girmekten rahatsız olurlarsa bir kez daha tamamen uzaktan çalışma seçeneğine sahip olacaklar,

Notta, şirketin COVID-19 müdahale ekibi, güncellemelerinin test pozitifliği ve hastaneye yatış oranları gibi yerel bilgileri izlemeye dayandığını söylüyor. Not ayrıca çalışanlardan toplantı odaları, koridorlar ve asansörler gibi ortak alanlarda maske takmaya geri dönmelerini ister. bu Bloomberg Raporda Salı günü, yaklaşık 100 ABD mağazasındaki perakende çalışanlarına tekrar maske takmalarının isteneceği söylendi:

Mevcut koşullara bağlı olarak, paylaşacağımız iki güncellememiz var:

İlk olarak, ekip üyelerinden geçici olarak ortak alanlarda, toplantı odalarında, koridorlarda ve asansörlerde, genel olarak kişisel çalışma alanınızın dışındaki tüm alanlarda maske takmalarını istiyoruz.

İkinci olarak, pilot uygulamanın aşamalı olarak süresini uzatıyoruz ve şimdilik ofiste haftada iki gün tutuyoruz. Pilot uygulamaya katılanlarınız için, bu süre zarfında ofise gelmekten rahatsızsanız, uzaktan çalışma seçeneğiniz vardır. Lütfen planlarınızı yöneticinizle görüşün.

Bu değişiklikler konumunuz içindir ve gerektiğinde diğer konumlarda değişiklik yapacağız. Yerel verileri yakından izlemeye devam ediyoruz ve herhangi bir değişiklik olduğunda en az iki hafta önceden bildirimde bulunmayı taahhüt ediyoruz.

Mektup, Apple Together grubu tarafından yapılan taleplere doğrudan yanıt vermedi. hibrit planı protesto eden bir mektup yazdı, ancak ofise dönüşte ek esneklik (ancak geçici) istedikleriyle uyumlu. CEO Tim Cook, yeni hibrit modeli yaklaşık bir yıl önce duyurdu, ancak COVID-19 enfeksiyonlarında tekrarlanan ani artışlar, bu yılın başlarına kadar başlangıcını erteledi. Apple, bu değişikliğe neden olan verilere ve eğilimlere özel olarak girmedi, ancak sonuçlar, şimdilik maskeleme ve ek esneklikle devam edecek kadar endişe verici görünüyor.genel-2